Volkswagen Touareg 3.0 TDI motora sahip olanlara kötü haberDieHaber.Com

18 Ağustos 2022 - 13:17

Volkswagen Touareg'de Dizel Skandalı’na karıştı

Dizel Skandalı kapsamında Volkswagen’in Touareg modelinin de karıştığına ilişkin haberler çıkmaya başladı.

Volkswagen Touareg'de Dizel Skandalı’na karıştı
Son Güncelleme :

10 Ocak 2018 - 2:26

Gerek bu skandala karışan dev otomobil şirketleriyle, gerek resmi kurumlarca hükmedilen cezalarla, gerekse de tüketicilerin aldığı tazminatlarla kendinden sıkça söz ettiren Dizel Skandalı’nın kapsamı gün geçtikçe genişliyor. Şimdi de Volkswagen’in Touareg modelinin bu skandala karıştığına ilişkin haberler gündemde.

Euro 6 3.0 TDI motor sahipleri

Federal Motorlu Araç Dairesi (Das Kraftfahr-Bundesamt)’nden alınan bilgilere göre, bu marka araçlarda havaya salınan zehirli gaz oranını hileli gösteren yazılımı kullandığının bu kurum tarafından ispat edilmesi söz konusu olmuştur. Özellikle de Euro 6 3.0 TDI motora sahip araçların bu kapsama girdiği konuşulmaktadır. Bu gelişmelerin üzerine Federal Motorlu Araç Dairesi, dünya genelinde 57 bin 600 aracın geri çağırılmasını emretmiştir. Dolayısıyla VW’nin bu modelinin de emisyon skandalı kapsamına girdiğini resmen söyleyebiliriz.
Emisyon skandalının ilk orataya çıktığı günden bu yana Volkswagen Grubu’nun başı adeta dertten kurtulmuyor. Şimdi de Altı Silindirli Üç Litre Turbodiesel araçların Volkswagen Grubu’nun başını oldukça ağrıtacağını söylemek yanlış olmaz. Sizlerin de hatırlayacağı gibi geçtiğimiz Temmuz ayında Porsche Avrupa genelinde 7 bin 500ü Almanya’da olmak üzere 22 bin Cayenne model aracını emisyon skandala karışan aracını geri çağırmıştı.
Bu gelişmelerin akabinden Federal Motolu Taşıtlar Dairesi bu skandal yüzünden 8 Aralık’ta 25 bin 800ü Almanya’dan olmak üzere Avrupa genelinde 57 bin 600 VW Touareg aracın geri çağırılmasına karar verdi. Bu araçlar Euro 6 motora sahip ve emisyon skandalına konu olan araçlar olarak dikkat çekmektedir.
Bu gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda, bu alanda uzmanlaşmış bir ofis olarak müvekkillerimize tüm hukuki imkanları değerlendirmeden ve özel olarak sizin konunuzla alakalı yapacağımız hukuki değerlendirmeye başvurmaksızın karar vermemelerini tavsiye ediyoruz. ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK için bizi arayabilir, aracınızın emisyon skandalı kapsamına girip girmediğini sorgulatabilirsiniz. Kanzlei Korumtaş olarak kazandığımız davalar kazanacağımız davaların teminatıdır!

YORUM YAP