Sonbaharda diyet tüyoları - DieHaber.ComDieHaber.Com

29 Temmuz 2021 - 13:11

Sonbaharda diyet tüyoları

DİYETİSTEN Çağla Aytaç’tan yaz kilolarından kurtulmak için Sonbahar diyet tüyolarını açıkladı.

Sonbaharda diyet tüyoları
Son Güncelleme :

25 Ağustos 2020 - 22:19

Çağla Aytaç, sonbaharın kilo sorunları yaşayanlar için tam bir fırsat oluşturduğuna dikkat çekti. Sonbaharda enerjiyi yüksek tutmanın gerektiğini dile getiren Diyetisyen Aytaç,’’Mağnezyum eksikliğinin bünyede halsizlik ve yorgunluğa yol açar. Bunun önüne geçebilmek için bir avuç fındık, ceviz, badem, yeşil yaprak sebzeler, kuru baklagiller, ve kepekli tahıllar gibi bol mağnezyumlu besinlerin tüketilmeli’’dedi.

Havaların soğuması ile birlikte su yerine çay ve kahve tüketiminin arttığına dikkat çeken Diyetisyen Çağla Aytaç, ’’Çay ve kahve idrar söktürücüdür. Böylece vücut daha fazla sıvı kaybına maruz kalır. Besinlerin sindirimi için su çok önemlidir. Vücuttan zararlı atıkların atımı ve depolanan yağların yakımı bol su tüketilmeli’’

Sonbaharda sporu bırakmamanın önemine de gereğine değinen Aytaç,’’ Aktivitenin azalması ve daha yağlı besinlerin tüketimine başlanması ile birlikte alınan enerji artmakta kaybedilen ise yavaşlamaktadır.Bu dengeyi korumak ve sonbahar ve kış aylarında kilo almamak için spor yapmamız şart.Yapılacak gün aşırı 45 dk durmaksızın yürüyüşler yeterli olacaktır’’diye konuştu.

YORUM YAP