Erol ve Fenerbahçe nefes aldı - DieHaber.ComDieHaber.Com

14 Nisan 2021 - 13:02

Erol ve Fenerbahçe nefes aldı

27’inci haftanın en heyecan verici maçını izledik dün gece.

Erol ve Fenerbahçe nefes aldı
Son Güncelleme :

28 Şubat 2021 - 22:13

Bir tarafta sezona kötü başlayan ancak Abdullah Avcı’nın çalıştırdığı her takımda uyguladığı sistemle kendisini şampiyonluk yarışı içinde bulan Trabzonspor, diğer tarafta ise büyük beklentilerle girdiği sezonun son haftalarda, özellikle sorun ve soru işaretleriyle dolu bir Fenerbahçe vardı.

Fenerbahçe için büyük krizden önce son çıkış, hayat öpücüğü gibi bir etki yaratacaktı Trabzonspor galibiyeti.

Abdullah Avcı 7 maçlık galibiyet serisini sürdürmek ve şampiyonluk yolunda bende varım demek isteyecek dolayısıyla oyunu iyi okuyan doğru hamleleri yapan avantajlı olacaktı.

Taktik savaşı olucağı belliydi sonuçta usta-çırak karşı karşıya.

İlk 45 dakika iki takımda çok kontrollü oynadı. Defans güvenliğini bırakmamaya çalıştılar. Saha dağılımı iyi, genelde kanatları kullanmaya yönelik bir çaba vardı. Bu girişimler iki takımın futbolcularının gol pozisyonlarına girmelerini sağladı ama sonuçsuz kaldı ve ilk yarı golsüz berabere bitti.

İkinci yarı Trabzonspor oyuna daha hakimdi. Orta sahayı çabuk geçerek gol pozisyonlarına girdi. Abdullah hocanın orta sahayı hızlı geçerek oyunu rakip sahaya yığıp baskı yaparak golü bulma taktiği Fenerbahçeli Ferdi tarafından bozuldu.

Serkan’a pres yaparak hataya zorladı, kaptığı topu takımın en istekli ve hareketli oyuncusu Pelkas’a verdi. O da göbekteki boşluğu kullanarak 20-25 metre topu sürdükten sonra düzgün bir vuruşla maçın tek golünü atarak galibiyeti getirdi.

Erol hoca sallanan koltuğunu bir süre için sağlamlaştırdı. Ligin en iyi kadrosunu tam anlamıyla istenen ve özlenen seviyeye getirmemiş olması bir eksiklik, o yüzden önce takım içindeki suların durulması gerekiyor.

Otoriteyi ele alması zaruridir. Başlangıcı Caner’i kadro dışı bırakarak yaptı. Diğer bir önemli işi Mesut’a takımın lider olması gerektiğini münasip bir dille anlatmış. Mesut çok uzun süre Arsenal’da oynamadı hazır değil maç eksiği var. Bu görünüyor ama bu denli üst düzey bir futbolcu sahada kaldığın sürede liderlik yapabilir hatta yapmalıdır.

Sonuç olarak, Erol hoca kredisini uzattı. Takım için büyük moral oldu. Şampiyonluk yolunda 3 puan çok önemliydi.
Şimdiden söylüyorum…

Gustavo takıma katıldığında, Mesut ve Pelkas daha etkili olacaktır. Eğer Erol hoca bunların etrafına doğru futbolcuları sahaya sürer, cesur, atak, rakibi kendi sahasından çıkarmayan bir futbol oynatırsa.

YORUM YAP