upscalerolex.to watches is usually well-known .

Artık iPhone’unuzu iade ederek ödediğiniz parayı geri alabilirsinizDieHaber.Com

16 Ocak 2022 - 12:38

Artık iPhone’unuzu iade ederek ödediğiniz parayı geri alabilirsiniz

Bugün sizlere dünya üzerinde milyonlarca cep telefonu satan ve Almanya’da da birçok vatandaşımızın kullandığı iPhone marka telefonların üreticisi Apple’a karşı açılan toplu davadan bahsedeceğim.

Artık iPhone’unuzu iade ederek ödediğiniz parayı geri alabilirsiniz
Son Güncelleme :

30 Aralık 2017 - 15:20

Sizlerin de hatırlayacağı gibi, bundan kısa süre evvel Apple yaptığı açıklamada eski model telefonların batarya ömürlerini bilerek kısaltarak tüketicileri yeni model telefonları satın almaya sevketmeyi amaçladığını itiraf etmişti. Buna göre, Apple’ın belirli aralıklarla sunduğu güncellemelerin yapılması durumunda batarya ömrü zayıflıyor ve telefonların şarjı kısa süre içerisinde bitiyordu.

Konu mahkemeye taşınıyor

Bu açıklamanın üzerine Amerika’daki kullanıcılar toplu dava yoluyla haklarını ileri sürme yoluna gitmişler ve 999.999.999.000 Dolar gibi Apple’ın borsadaki değerinden bile yüksek olan astronomik bir tazminat talep etmişlerdir. Bu davaya konu teşkil eden husus özellikle telefon satın alınırken tüketicilerin bataryaların zayıflayacağı konusunda bilgilendirilmemesi olarak ileri sürülmektedir.
Bu dava görülmeye henüz başlanmamış olsa da buna benzer davaların tüm dünyada ve özellikle de Apple’ın yüksek müşteri sayısına ulaştığı Almanya’da da açılacağını söylemenin doğru olacağı kanaatindeyim.

Apple’dan karşı atak

Apple’dan yapılan açıklamaya göre ileri sürülen suçlamaların gerçek olduğu kabul edilmiş ve tüm iPhone kullanıcılarından özür dilenmiştir. Bununla birlikte, Apple tarafından iPhone 6 ve üzeri modeller için düşük bir bedel karşılığı batarya değişimi gibi bir kampanya düzenleneceği konuşulmaktadır. Ancak daha önceki yazılarımızda da yer verdiğimiz dizel skandalından hatırlayacağınız gibi; değişim, güncelleme gibi teklifler sorunu tam olarak çözemememkte, sadece tüketicileri kandırmaya yönelik adımlar olarak değerlendirilmektedir.

iPhone sahibi vatandaşlarımızın Apple’a karşı ne gibi hakları var?

iPhone sahibi vatandaşlarımız, yukarıda da açıkladığım üzere telefonlarını satın alırken yeni model çıktıkça bataryaların zayıflatıldığına ilişkin bilgilendirilmemişler ve dolayısıyla Apple tarafından aldatılmışlardır. Şüphesiz ki söz konusu bataryadaki zayıflama durumundan haberdar olunması durumunda tüketiciler bu telefonları almayı tercih etmeyecekti. Dolayısıyla bu durumda hukuken yapılması gereken dava yoluyla tüm Apple telefonların iadesinin sağlanarak ödenen tutarın tüketicilere Apple tarafından geri ödenmesidir.

iPhone’unuzu iade ederek ödediğiniz parayı geri alabilmeniz mümkün!

Geçmişte de sizlere dizel skandalına karışan kusurlu araçların iade edilerek ödenen tutarın geri alınabileceğinden bahsetmiştim. Aynı durum iPhone marka telefonlarda da geçerlidir. Vatandaşlarımızın kusurlu telefonlarını iade ederek bu telefonlar için ödedikleri tutarı geri alabilmeleri mümkündür. Siz de haklarınız konusunda detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kanzlei Korumtaş olarak kazandığımız davalar kazanacağımız davaların teminatıdır.

YORUM YAP