Hamburglu Hilal'den 22 yıldır iz bulunamadı  - DieHaber.ComDieHaber.Com

3 Aralık 2021 - 00:10

Hamburglu Hilal’den 22 yıldır iz bulunamadı 

ALMANYA’NIN Hamburg şehrinde 27 Ocak 1999 tarihinde ortadan kaybolan Hilal Ercan’dan 22 yıldır haber alınamıyor. Hilal’in abisi Abbas Ercan, kardeşinin kaybolmasının ardından 22 yıl geçtiğini ve bulunmasını umduğunu söyledi.  

Hamburglu Hilal’den 22 yıldır iz bulunamadı 
Son Güncelleme :

27 Ocak 2021 - 23:51

Kaybolduğunda 10 yaşında olan Hilal Ercan, karne hediyesi olarak ailesinin verdiği para ile kendisine şeker almak için evden çıkmış, bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Hilal’in kaybolmasından sonra yetkililer anne ve babasından şüphelenmişti. Daha sonra yakalanan bir zanlı Hilal’i kaçırdığı ve boğarak öldürdüğünü söylemiş, ceset tüm aramalara rağmen bulunamamıştı. Psikolojisi sağlıklı olmayan şüphelinin doğru söyleyip söylemediği de ortaya çıkarılamamıştı. Hilal’in babası Kamil Ercan ise kızının evi terk edebilecek bir çocuk olmadığı ve kaçırılmış olabileceğini söylemişti. 

13 yıl önce polis Dirk A. isimli bir zanlı yakalamış ve zanlı suçunu itiraf etmişti. Dirk A., yine Volkspark’ta Hilal’in cesedinin olduğunu ifade etmiş fakat tüm aramalara rağmen küçük kızın cansız bedenine rastlanmamıştı. Çocuk tacizcisi olarak hüküm giyen Dirk A. ise daha sonra itirafını iptal ettiğini ifade etmişti.  

Polis Hilal’in cesedini bulmak için geçen yıl 5 bin Euro ödül koymuştu. Hilal Ercan, en son 27 Ocak 1999 tarihinde saat 13.15’de Hamburg’un Lurup ilçesinde Elbgau Caddesi üzerindeki bir alışveriş merkezinde görülmüştü. Kaybolduğunda 10 yaşındaki küçük kızın siyah uzun saçları vardı. 

YORUM YAP