Hilal için yeniden arama başlatıldı - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Şubat 2021 - 15:04

Hilal için yeniden arama başlatıldı

Almanya’nın Hamburg kentinde 27 Ocak 1999 tarihinde kaybolan Hilal Ercan için harekete geçen polis, yeniden arama başlattı.

Hilal için yeniden arama başlatıldı
Son Güncelleme :

11 Eylül 2018 - 13:38

Almanya’nın Hamburg kentinde 19 yıl önce kaybolan Hilal Ercan’ın bulunması için polis tekrar arama başlattı. Birkaç hafta önce Hilal Ercan’ı özel olarak arayan ‘Cold Cases’ isimli özel ekip, yeni bulgular elde ettiğini ve cesedinin Volkspark’da olabileceğini kaydetti.

Kaybolduğunda 10 yaşında olan Hilal Ercan, karne hediyesi olarak ailesinin verdiği para ile kendisine şeker almak için evden çıkmış, ve bir daha dönmemişti. Hilal’in kaybolmasından sonra yetkililer anne ve babasından şüphelenmişti. Daha sonra yakalanan bir zanlı Hilal’i kaçırdığı ve boğarak öldürdüğünü söylemiş, ceset tüm aramalara rağmen bulunamamıştı.

Psikolojisi sağlıklı olmayan şüphelinin doğru söyleyip söylemediği de ortaya çıkarılamamıştı. Hilal’in babası Kamil Ercan ise kızının evi terk edebilecek bir çocuk olmadığı ve kaçırılmış olabileceğini söylemişti. Polis Hilal’in cesedini bulmak için geçen yıl 5 bin Euro ödül koymuştu.

YORUM YAP