"Para karşılığında emekli yaparız diyenlerden uzak durun"DieHaber.Com

SON DAKİKA

"Para karşılığında emekli yaparız diyenlerden uzak durun"

Bu haber 19 Aralık 2017 - 1:39 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Fransa’nın Nancy kentinde Avrupa Türk Demokratlar Birliği Lorraine Şubesi tarafından (UETD) düzenlenen “Yurtdışı Emeklilik Bilgilendirme”  toplantısına davet edilen, Strazburg Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Naim Kavlak, toplantıya katılan vatandaşları Türkiye’den emeklilik konusu başta olmak üzere çalışma konuları hakkında bilgi verdi.

Vandoeuvre Centre des Nations Merkezindeki, Vulcano Toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Nancy kenti ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız katıldı.

Ateşe bilgi verdi

Strazburg Konsolosluğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeşi Naim Kavlak tarafından hazırlanan sunumda, Türkiye’den emeklilik konusunda detaylı bir şekilde bilgi verildi.

Strazburg Konsolosluğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeşi Naim Kavlak


Naim Kavlak daha sonra kendisine yöneltilen tüm sorulara cevaplandırdı. Yurtdışı Emeklilik Bilgilendirme toplantısına başlamadan önce, emeklilik konusunda para karşılığında kendilerine Türkiye’de veya Fransa’da destek veya yardımcı olmak isteyen kişilerden uzak durmalarını tavsiye eden Naim Kavlak, “Strazburg Türkiye Başkonsolosluğu içerisinde hizmet veren ateşeliğimiz personelinin her konuda kendilerine gereken yardım ve desteği vereceğini unutmayın” dedi. İhsan ÇAKIROĞLU