upscalerolex.to watches is usually well-known .

Yanlış pozisyonda mı seks yapıyorsunuz? - DieHaber.ComDieHaber.Com

16 Ocak 2022 - 13:08

Yanlış pozisyonda mı seks yapıyorsunuz?

Yatakta yanlış giden bir sorun olabilir mi? Partnerinizle birlikteyken tatmin olamıyorsanız ya da içiniz rahat etmiyorsa, bu habere bir göz atmanızda fayda var! 8 maddede cinsel ilişkiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz!

Yanlış pozisyonda mı seks yapıyorsunuz?
Son Güncelleme :

06 Ocak 2018 - 14:24

1- Pozisyonu hep partnerin belirliyorsa…

“Şunu yapalım, buraya geçelim” laflarını duydukça alttan alta tepen atıyor olabilir. Partnerinin sevdiği pozisyonların hepsine uyum sağlaman zor bir ihtimal. Eğer yatakta kuralları sürekli o koyuyorsa, mutlaka “katlanmak” zorunda kaldığın onlarca durumla karşı karşıya kalıyorsundur. Ona uyum sağlamak yerine, yeni öneriler sunarak hem pozisyonları zenginleştirebilir hem de sevmediğin pozisyonlardan küçük kurnazlıklarla sıyrılabilirsin.

2- Olayın kendisinden kopuyorsan… 

Beraber gördüğünüz bir pozisyonu denemeye karar verdiniz diyelim. İşe başlarken kurulum kılavuzu kullanmaya çalışırcasına uzuvlarını belirli noktalara konumlandırmak gayretine girersen, seksin ellerinde acı çekmeye başlayacağını da bilmelisin. Dakikalar hatta saniyeler içinde seksin asıl meselelerinden uzaklaşıp kendini jimnastik dersinde gibi hissetmeye başlayabilir ve aslında karnının ne kadar acıktığını ya da telefonuna gelen mesajın ne olduğu merakıyla yanıp tutuşabilirsin. Halbuki bu işin kesin kuralları asla yok ve her pozisyon senin zevkine göre yeniden şekillendirilebilir.

3- Acı hissediyorsan… 

Eğer sürekli canın yanıyorsa, öncelikle bir jinekolog ile bu durumu konuşmalısın. Eğer ciddi bir problemin yoksa, canının yandığı pozisyonlarda sırf partnerin ısrar ediyor diye diretmemeli ve farklı yollara başvurmalısın.

4- Göz temasın kesiliyorsa… 

İç çamaşırları, arka planda çalan yavaş tempolu bir müzik ve onlarca mum…Aynı zamanda 20 dakikadır süregelen bir misyoner pozisyonu ve gözlerinin önüne gelen komşunun suratı…Bu durum sana tanıdık geliyor olabilir. Çok basit bir denklem var: Bir pozisyondan sıkılıyor ve dikkatin dağılıyorsa, zevk almıyorsun demektir. Bu durum ruh haline olduğu kadar pozisyonun kendisine de bağlı olabilir. Eğer libidon yeterince yüksekse, pozisyon seni seksten koparıyor demektir.

5- Bir türlü orgazm olamıyorsan… 

20 dakikadır süregelen o tanıdık misyoner pozisyonuna geri dönelim… Eğer hala orgazm olmadıysan, mümkünse geri dönmeyelim. Pozisyon değiştirelim.

6- Filmde gördüklerini taklit ediyorsan…

Bacağına giren krampların sorumlusu partnerinle izlediklerin olabilir mi? Yatakta sınırları zorlamaman gerektiği gibi bir iddiaya asla sahip değiliz. Ama bedeninin sınırlarını iyi tanıman ve bedenini en verimli şekilde adapte etmen en doğrusu olacaktır.

7- Estetik görünümü tercih ediyorsan… 

Birincisi, sevişme sırasında kimse gelip senin fotoğraflarını çekmeye başlamayacak (fantazilerden bağımsız olarak tabii). Ortada dönen şey de en yakın arkadaşının düğününde çektirdiğin bir fotoğraf değil. İkincisi, seks sırasında özgürleşiyor ve günlük hayattaki kaygılarımızdan sıyrılıyorduk, öyle değil mi? Hangi pozisyonda nasıl göründüğüne takılıp durmak, kaygıların seksin önüne geçmesi demek. Meseleye yanlış açıdan bakmaya devam ettiğin sürece, her seks pozisyonu senin için yanlış seks pozisyonu olacak.

8- Gereksiz yere ısrar ediyorsan… 

X arkadaşın Y pozisyonundan Z kat zevk aldığını kulağına fısıldadığında, o pozisyonun senin üzerinde de aynı etkileri yaratabileceğini düşünebilirsin. Uygulamaya koyulduğunda ise arkadaşının tam bir yalancı olduğuna karar verebilirsin. Peki kendi vücudunu ve zevklerini hesaba katmamış olabilir misin? Her kadının aynı seks pozisyonundan aynı zevki alması maalesef mümkün değil. Israrcı olmak da çok yardımcı olmayacaktır.

YORUM YAP