upscalerolex.to watches is usually well-known .

Türkiye’de tedavi olmak isteyenler Sağlık Bakanlığı’na kayıt edilmeli - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 20:44

Türkiye’de tedavi olmak isteyenler Sağlık Bakanlığı’na kayıt edilmeli

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle Türkiye’de uygulanan günlük karantina uygulamasına son verildiği açıklanmıştı.

Türkiye’de tedavi olmak isteyenler Sağlık Bakanlığı’na kayıt edilmeli
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2020 - 1:47

Türkiye’ye sağlık turizmi açısından da hasta getirilmesine ara verilmişti. Koronavirüs ile mücadele kapsamında uluslararası sağlık turizmi kapsamında Türkiye’de sağlık hizmeti almak isteyenler için yeni genelge yayınlandığı açıklandı.

20 MAYIS’TA BAŞLADI

Almanya’nın Dortmund kentinde faaliyet gösteren Medi Global Tour CEO’su Nermin Duman, Türkiye’de sağlık hizmeti almak isteyenler için koronavirüsle mücadele kapsamında bazı tedbirler alındığını söyledi. Duman,’’Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen tedbirler kapsamında 20 Mayıs’tan itibaren Türkiye’ye hasta kabul edilecek’’dedi.

COVİD-19 PCR TESTİ

Hasta ve refakatçilerin Türkiye’ye İstanbul Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanları’ndan girişinin yanısıra kara yoluyla da Kapıkule ile Sarp Sınır Kapıları’ndan girebileceklerinin altını çizen Nermin Duman,’’Hasta ve refakatçilerine ücret karşılığında Covid-19 PCR testi yapılacak veya PCR testi için numune alınacak’’diye konuştu.

29 ÜLKEDEN HASTA KABULÜ

Dünyada 29 ülkeden Türkiye’ye hasta kabul edileceğini açıklayan Nermin Duman,’’Bunlar arasında Almanya, Hollanda ve İngiltere gibi Avrupa ülkeleri de var. Ortopedi, genel cerrahi, kalp ve damar cerrahisi, cerrahi onkoloji, tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi, beyin ve sinir branşları ile organ nakli ve kemik iliği nakli alanlarında hasta kabul edilecek’’

HASTA VE İKİ REFAKATÇİ

Kabul edilecek hastaların Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin (USHAŞ) takip sistemine kayıt edilmesi gerektiğini kaydeden Medi Global Tour CEO’su Nermin Duman,’’Bir hasta ile birlikte en fazla iki refakatçinin Türkiye’ye girişine izin verilecek’’

YORUM YAP