upscalerolex.to watches is usually well-known .

TÜRK KADININI TEDAVİ ETMEDİLER - DieHaber.ComDieHaber.Com

27 Mayıs 2022 - 22:18

TÜRK KADININI TEDAVİ ETMEDİLER

Böbrek taşının idrar yollarını kapadığı bir Türk kadını acılar içinde bir polikliniğe gitti. Ancak doktor kadını “Almanca bilmiyor” diye tedavi etmedi

TÜRK KADININI TEDAVİ ETMEDİLER
Son Güncelleme :

16 Nisan 2020 - 17:55

ALMANYA’YA kısa süre önce iltica eden 24 yaşındaki bir Türk kadını, Sigmaringen kentindeki polikliniğin acil servisinde muayene edilmedi. Doktorun kadını muayene etmeme gerekçesi ise “dil eksikliği”.

Çok büyük ağrısı olmasına rağmen geri çevrilen kadında böbrek taşı olduğu ve bu taşın idrar yollarını kapadığı ortaya çıktı. Bir hastanede acil ameliyata alınan kadın kurtuldu. Hemşirenin ve doktorun kendisini geri çevirdiğini belirten genç kadın, “Hem de çok sert bir ses tonuyla” dedi. Doktorun asistanı, doktor ile konuştuğunu ve tercüman olmadan bir şey yapamayacağını söyledi.

Aileye yardımcı olan bir Alman çift, “Hemen ameliyat edilmesi gerekiyordu” dedi. Kadının akıcı İngilizce konuşmasına rağmen doktorun yanına bile gelmediği, hastayı muayene etmeden geri gönderdiği öğrenildi. İsmini açıklamayan ve Türkiye’den iltica ettiğini belirten kadının, kocası ile birlikte darbe girişiminden birkaç gün sonra Türkiye’den kaçtığı öğrenildi. Kadının kaldığı mülteci yurdunda bir anda rahatsızlandığı, yetkililerin de bunun üzerine hastaneye yönlendirdiği öğrenildi.

YORUM YAP