Paris İklim Anlaşması'nda Putin'den Trumpa' destekDieHaber.Com

SON DAKİKA

Trump'a Putin'den destek geldi

Bu haber 02 Haziran 2017 - 22:33 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

İklim Anlaşması’ndan çekilme kararının eleştirilmemesi söyleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump’ın destek verdi.

Paris İklim Anlaşması

RUSYA Devlet Başkanı Putin,  Rusya’nın St. Petersburg kentinde düzenlenen Uluslararası  Ekonomi Forumu’nda yaptığı konuşmada, ABD Başkanı  Donald Trump‘ın Paris İklim Anlaşması’ndan çekilme kararını değerlendirdi.

Trump’ın bu kararıyla ilgili eleştirilmemesi gerektiğini ifade eden  Putin, “Trump belki de  Obama döneminde yapılan bu anlaşmanın çok da avantajlı olmadığı görüşündedir. Konuyu derinlemesine değerlendirmek gerekiyor” dedi.

Putin, ABD’nin anlaşmadan çekilmeden önce istişarelerde bulunarak anlaşmadaki maddelerle ilgili değişiklik talebinde bulunmasının da tercih edilebilecek bir yol olduğuna dikkati çekti.

Netlik kazanmasını bekliyoruz

Anlaşmanın tarafı olan ülkelerin, tüm kuralları net bir şekilde ortaya koymasından sonra  Rusya’nın anlaşmaya katılmayı değerlendireceğini vurgulayan  Putin, “Kaynakların dağıtımıyla ve tamamen teknik diğer konularla ilgili anlaşmadaki tüm maddelerin netlik kazanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.