SAĞLIK VE DENGELİ BESLENMEDE KURKUMA - DieHaber.ComDieHaber.Com

14 Nisan 2021 - 13:09

SAĞLIK VE DENGELİ BESLENMEDE KURKUMA

DİYET ve Beslenme Danışmanı Ebru Soytürk, pandemi döneminde aşılamaların başlamış olmasına rağmen bağışıklık sistemini güçlü tutmanın önemli olduğunu söyledi.

SAĞLIK VE DENGELİ BESLENMEDE KURKUMA
Son Güncelleme :

25 Mart 2021 - 23:05

İdeal vücut ağırlığı, düzenli bedenseş aktivite, yeterli uyku ve dengeli beslenmenin sağlıklı ve güçlü bir bağışıklık sistemi için çok önemli bir rol oynadığını dile getiren Ebru Soytürk, ‘‘Yeterince su ve sıvı tüketimine her zamankinden daha fazla özen gösterilmeli. Günde 2 porsiyon meyve, 3 porsiyon sebzeyi sofralarımızdan eksik etmemeliyiz‘‘ dedi.

VİTAMİN DEPOSU  

Kurkumanın antibakteriyel, antiviral, antioksidan ve antienflamatuvar özelliklerinin yanısıra C vitamini, kalsiyum, demir, çinko, potasyum gibi vitamin ve mineralleri içerdiğini ifade eden Diyet ve Beslenme Danışmanı Ebru Soytürk,‘‘Altın sarısı rengini Curry baharatının bileşen maddeseinden almaktadır‘‘

Kurkumanın günlük 1-3 gram arasında siyah karabiber ile gün içerisine yayarak kullanılmasını tavsiye eden Soytürk,‘‘Karabiberin içerisinde Piperin adlı madde Kurkuminin 20 kat daha iyi sindirildiği görülmüştür. Sağlıklı ve dengeli beslenme programınızın içerisinde kurkuma tozunu mutlaka danışarak almanızı öneririm‘‘

DOKTORUNUZA DANIŞIN 

Bundan başka safra kesesi taşı enfeksiyonu, Hepatit B gibi rahatsızlıkları olanların kurkumayı doktoruna danışarak ve dikkatli kullanmasına dikkat çeken Ebru Soytürk, ‘‘Artık tüm dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine yol acan Pandeminin bir an önce bitmesi ve çok özlediğimiz özgür günlerimize kavuşmak dileğiyle‘‘ şeklinde konuştu. 

Sağlıcakla Kalın!

iletişim:0152 560 76 262

YORUM YAP