upscalerolex.to watches is usually well-known .

Porsche'de motorlarında hileli yazılım kullanmış - DieHaber.ComDieHaber.Com

5 Temmuz 2022 - 08:51

Porsche’de motorlarında hileli yazılım kullanmış

ALMAN spor otomobil üreticisi Porsche’nin 911 ve Panemera modeli benzinli araçların motorlarında manipülasyon şüphesi olduğu ortaya çıktı.

Porsche’de motorlarında hileli yazılım kullanmış
Son Güncelleme :

27 Ağustos 2020 - 0:04

Porsche’nin manipülasyon yaptığına dair Federal Motorlu Taşımacılık Dairesi ve Savcılığa kendisinin rapor verdiği bildirildi. Bild Am Sonntag Gazetesi’nde yayınlanan habere göre Porsche 911 ve Panemara modeli benzin motorlu araçların donanım ve yazılımda manipülasyon yapıldığı şüphesi araştırılıyor.

Federal Kara Taşımacılığı Dairesi’nin resmi raporunda araçların egzos sisteminde ve motor bileşenlerinde kabul edilemez değişiklikler yapıldığı kaydedildi.Porsche’den yapılan açıklamada birkaç yıl önce geliştirilen ve devam eden üretimden hiçbirinin etkilenmeyeceği ve yetkililerle yakın koordinasyon içinde oldukları bildirildi.

PORSCHE İTİRAF ETTİ

Öte yandan araçlarda yapılan hileli yazılımlar yüzünden otomobil devlerine karşı kazandığı davalar ile bilinen ünlü Kölnlü avukat Oğuz Korumtaş konu hakkında şunları söyledi: “Otomobil şirketleri dizel arabalarda yaptıkları hileli yazılımlar yüzünden tüketiciyi mağdur durumda bırakıyorlardı. Bugüne kadar bu şirketler bu yazılımları sadece dizel araçlarda kullanıyorlardı. Fakat geçtiğimiz haftalarda bir mahkemede görülen davada bilirkişi AUDİ marka benzinli araçlarda da bu tür hilenin olduğunu ortaya koydu. AUDİ’nin ve A ve Q serilerinin motorlarında yapılan bu hileli yazılım araba sahiplerini maddi olarak zarara uğratırken, havanın daha fazla kirlenmesine sebeb oluyor. Bunun yanında ünlü spor araba üreticisi Porsche’de arabalarının motorlarına bu tür yazılımı koyduklarını itiraf ettiler”.

ARACINIZ DEĞER KAYBETMEDEN BİZE BAŞVURUN

Avukut Oğuz Korumtaş benzinli AUDİ A ve Q serisi ile birlikte Porsche 911 ve Panemara sahiplerini uyararak “Eğer bu araçlara sahipseniz geç kalmadan bize başvurun. Haklarınızı öğrenin ve karşı taraftan sizlerin mağduriyetinizi gidermelerini isteyelim. Eğer aracanızda bu yazılım varsa, aracınız daha fazla değer kaybedeceğini sakın unutmayın” diye konuştu.

YORUM YAP