Pandemi ancak gerçek olarak başlayacak - DieHaber.ComDieHaber.Com

4 Aralık 2021 - 09:50

Pandemi ancak gerçek olarak başlayacak

ALMANYA’DA ünlü Charite Enstitüsü Direktörü Virolog Christian Drosten, Almanya’nın korona salgınında önümüzdeki döneme yeterince hazırlanmadığına dikkat çekti.

Pandemi ancak gerçek olarak başlayacak
Son Güncelleme :

26 Eylül 2020 - 12:33

Korona salgınının ancak şimdi güçlü şekilde başladığını vurgulayan Drosten, ’’Önümüzdeki aylarda duruma hakim olmak için bazı değişiklikler yapılması gerekiyor. Pandemi ancak gerçek olarak başlayacak’’dedi.

Almanya’nın pandemiyi diğer ülkelerden dört hafta önce gördüğünü ve tepki vermeye başladığını söyleyen Christian Drosten, ’’Diğer ülkelerle tamamiyle aynı şeyleri yaptık. Farklı uygulamalar ortaya koyamadık’’dedi. Almanya’nın diğer ülkelere göre pandemiye karşı çok daha farklı mücadele yöntemleri geliştirmesi gerektiğine değinen Drosten, futbol stadyumlarında seyircili maçları konuşmanın bırakılması gibi konuşmalarının bırakılmasını kaydetti.

Salgının nasıl devam edeceği konusunda kimsenin birşey bilmediğinin altını çizen Virolog Cristian Drosten, korona salgınını felakat olarak nitelendirdi. Salgının bireylerin ve toplumun sağlığının en önemli şey olduğunu ortaya çıkardığını belirten Christian Drosten,’’Aşılamada risk grupları öncelik olmalıdır’’ diye konuştu.

YORUM YAP