Ömer Kürşat için Avrupalı Türkler kampanya başlattı - DieHaber.ComDieHaber.Com

SON DAKİKA

Ömer Kürşat için Avrupalı Türkler kampanya başlattı

Bu haber 30 Eylül 2020 - 12:14 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

İstanbul Hadımköy’de yaşayan Samsunlu Nesibe Gece ve Seyhattin Gece çiftlerinin 4 aylık oğulları Ömer Kürşat Gece, SMA TİP 1 hastalığına yakalandı.

Ömer Kürşat’ın annesi Nesibe Gece,”Oğlumun durumunu gördükçe üzüntümüz katlanarak artıyor. Tüm vatandaşlardan yardım bekliyoruz. Allah kimseyi sağlıkla imtihan etmesin böyle bir şeyi kimsenin başına vermesin” dedi.

Yardım Kampanyası başlatıldı

Ömer Kürşat’ın Almanya’nın Essen kentinde yaşayan amcası Alparslan Gece yardım kampanyası başlatarak,‘‘Yeğenime inşallah en kısa zamanda yardımlar ulaşır. Yardım kampanyasına herkesin destek vermesini istiyoruz. Allah şimdiden tüm yardımseverlerden razı olsun” diye konuştu.

Gece ailesi, çocuklarının tedavisi için global bağış sitesi olan ‘GoFundMe’ üzerinden yardım kampanyası başlattı. Tedavi için 2,1 milyon Euro toplanması gerekiyor. Ömer Kürşat’ın annesi “Oğlumun durumunu gördükçe üzüntümüz katlanarak artıyor. Tüm vatandaşlardan yardım bekliyoruz. Allah kimseyi sağlıkla imtihan etmesin böyle bir şeyi kimsenin başına vermesin. Bu tedavi çocuklar için uygulanan ‘Zolgensma’ adında gen terapi tedavisi. Ömer Kürşat tedaviyi ne kadar erken alır ise onun için çok daha iyi olacak. Çok zorlu bir süreç ama Ömer Kürşat’ın bu şansa erişmesi için var gücümüz ile çabalıyoruz” şeklinde konuştu.