upscalerolex.to watches is usually well-known .

Mercedes sahiplerine müjde!!! - DieHaber.ComDieHaber.Com

23 Mayıs 2022 - 19:59

Mercedes sahiplerine müjde!!!

Dünya otomobil devi Mercedes dizel motorlarda yaptıkları manipülasyonlarla araç sahiplerini binlerce Euro zarar uğratarak haksız kazanç elde etmişlerdi.

Mercedes sahiplerine müjde!!!
Son Güncelleme :

30 Eylül 2020 - 13:04

Almanya’da ilk defa bir üst eyalet mahkemesi Mercedes’i dizel araçlarda yaptıkları hileli yazılım nedeniyle suçlu bularak otomobil sahiplerinin hak talebinde bulunmaları için yolu açtı.

Naumburg üst eyalet mahkemesinde görülen davada, Mercedes-Benz GLK 220 CDI araç sahibini haklı bularak, Mercedes’i tazminat ödemeye mahkum etti. Mahkeme, Mercedes’in motorlarında yapmış olduğu bu yazılımın VW’nin dizel araçlarında yaptıkları hileli yazılım ile aynı olduğuna kanaat getirdi.

Mahkeme, 33.950 Euro’ya satın alınan Mercedes GLK 220 CDI 4MATIC araç için yıpranma payını düşerek otomobil sahibine Mercedes’in 25.714 Euro tazminat ödemesine karar verdi.

OĞUZ KORUMTAŞ: TAZMİNAT YOLU AÇILDI

İlk defa bir üst eyelet mahkemesinin Mercedes’i yargılayarak suçlu bulduğunu söyleyen Almanya’da dizel skandaları konusunda uzman Avukat Oğuz Korumtaş, konu hakkında şunları söyledi: “Mercedes’e açtığımız bugüne kadar yüzlerce davada mahkemeler işi yokuşa sürerek bizlere zaman kaybettirdiler. Almanya’da ilk defa bir üst eyalet mahkemesinin Mercedes’i suçlu bulması dizel araçları olanlar için müthiş bir haber. Dizel araçlarda yaptıkları hileli yazılım için insanları binlerce Euro zarar uğratan Mercedes önünde tazminat almamız artık daha kolay oldu. Mahkeme bu kararla Merceres’in hile yaptığını ortaya koydu. Bu yüzden dizel Mercedes sahipleri için tazminat yolu açıldı.”

Dizel araç sahiplerinin mutlaka haklarını aramaları gerektiğini belirten Avukat Oğuz Korumtaş, “Biz yıllardır büyük otomobil şirketleri ile mücadele halindeyiz. Müvekkillermizin mahkemede haklarını koruyarak onların zararlarını araba firmalarından tahsil ediyoruz. Volkswagen gibi Mercedes’te araçlarda yaptıkları hileli yazılımın otomobillerin ömrünü düşürmekte ve araç sahiplerini zarara uğratmakta. Eğer dizel araca sahipseniz geç olmadan uzman bir avukata başvurun ve hakkınızı arayın” dedi.

YORUM YAP