Mehmet Kubaşık meydanı uyuşturucu satıcılarının adresi oldu - DieHaber.ComDieHaber.Com

3 Aralık 2021 - 01:11

Mehmet Kubaşık meydanı uyuşturucu satıcılarının adresi oldu

ALMANYA’DA 8’i Türk 10 kişiyi öldüren Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) ırkçı terör örgütü tarafından katledilen Mehmet Kubaşık adına Dortmund’da açılan meydana uyuşturucu müptelaları ve satıcılarının adresi oldu. 

Mehmet Kubaşık meydanı uyuşturucu satıcılarının adresi oldu
Son Güncelleme :

22 Ocak 2021 - 20:32

Dortmund’da 10 Kasım 2019 tarihinde eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ullrich Sierau ve Essen Başkonsolosu Şener Cebeci tarafından açılışı yapılan Mehmet Kubaşık Meydanı’nda uyuşturucu satıcıları cirit atıyor. Çöpten geçilmeyen meydanda söz verilen düzenleme çalışmaları yapılmadı. 

SÖZ VERİLDİ

Bu meydanı kendilerine Dortmund Belediyesi’nin tavsiye ettiğini Mehmet Kubaşık’ın eşi Elif Kubaşık,’’Biz bu çevrenin temizlik ve yasadışı uyuşturucu satıcıları tarafından kullanıldığını belirttik. Onlar da bize kendilerinin gerekli düzenlemeleri yapacaklarına söz verdi’’dedi. 

‘’KAMERA SÖZÜ ALDIK’’

Meydanda gerekli güvenlik önlemleri alınacağını çöpçülerin haftada üç kez temizlik yapacakları sözü verildiğini dile getiren Elif Kubaşık,’’ Emniyet müdürü meydan çevresine kamera takılacağını söyledi. Fakat bir yıldan uzun süre oldu herhangi bir kamera takılmadı.Bizim için önemli eşimin isminin uyuşturucu satıcıları ile anılmasını istemiyorum. Ben kendim de gelirim ve meydanı temizlerim. Fakat uyuşturucu satıcılarının burda iş yapması bizi derinden üzüyor’’

‘’AİLE OLARAK YILLARCA SUÇLANDIK’’

Meydana bir polis kulübesi veya devriye ekiplerinin çevrede sıkça bulunmasını talep eden Elif Kubaşık,’’ Eşimin öldürülmesinden sonra NSU’nun ortaya çıkmasına kadar yıllarca aile olarak bize mafya ve uyuşturucu satıcıları ile ilişkimiz olduğu suçlaması yapıldı. Sokakta yürüyemez olmuştuk. Kızım bir yıl sokağa çıkmadı, sokakta bunun babası uyuşturucu sattığı için öldürüldü gibi suçlamalarla karşılaştık. Ama şimdi eşimin adının verildiği meydanda uyuşturucu satılıyor’’ 

VERİLEN SÖZLERİ TUTUN

Verilen sözlere rağmen değişen hiçbir şey olmadığını belirten Kubaşık,’’Bazen üzülmemek için meydana gelmek bile istemiyorum. Mehmet Kubaşık Meydanı’nın adına uygun şekide düzenlenmesini, uyuşturucu satıcılarının burdan uzaklaştırılmasını ve temizliğinin düzenli şekilde yapılmasını yetkililerden talep ediyorum’’şeklinde konuştu. 

YORUM YAP