Mahkemede öyle bir laf etti ki - DieHaber.ComDieHaber.Com

SON DAKİKA

Mahkemede öyle bir laf etti ki

Bu haber 02 Eylül 2020 - 8:00 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Eşi Mine’yi boğarak öldürdükten sonra cesedini ormana gömen katil zanlısı koca Ercan E. Mahkemede ‘’Yaptığımdan pişmanım’’ dedi.  

ALMANYA’NIN Duisburg kentinde eşi Mine O.’yu (26) öldürüp ormana gömen Ercan E.’ (29) hakim karşısına çıktı. Duisburg Eyalet Mahkemesi’nde başlayan davada konuşan katil zanlısı koca Ercan E. ’’Yaptığımdan pişmanım’’ dedi. 

Ercan’ın savunmasını ilk duruşmada avukatı okurken katil zanlısı kocanın yanaklarından gözyaşları süzüldü. Ercan savunmasında eşi Mine O.’yu şiddetli bir tartışmanın ardından yatak odasında boğduğunu kabul etti. 

Cinayeti işlerken 5 yaşındaki oğullarının yan odada oyun oynadığını anlatan Ercan E.,’’Tartışmanın nedeni boşanma idi. Yaptığımdan pişmanın. Onu sevdim ve kaybetmek istemedim’’dedi. 

Savcılık Ercan E.’nin ölüme sebebiyet vermekten yargılanmasını talep ederken olayın işlendiği gecede zanlı kocanın alkollü olduğunun gözönüne alınmasını belirtti. Davanın dört celse daha sürmesi bekleniyor. 

NE OLMUŞTU?

Duisburg’da 7 Eylül 2019 tarihinde Ercan E. Eşi Mine O.’yu boğduktan sonra garajda saklamıştı. Daha sonra polise giderek eşi Mine’nin kaybolduğu bildirimi yapan Ercan, genç adının cesedini birkaç gün sonra ormana gömmüştü. Bu sırada Ercan E., eşinin telefonuna sürekli mesaj gönderdiğini iddia etmişti. Mine’nin cesedi 5 Aralık 2019’da polis tarafından gömülü olduğu ormanda bulunmuştu.