upscalerolex.to watches is usually well-known .

Lübcke’nin katili Neo Naziye ikinci iddianame - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 06:58

Lübcke’nin katili Neo Naziye ikinci iddianame

ALMANYA’NIN Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’yi 2 Haziran 2019 tarihinde katleden Neo-Nazi Stephan E.’in 22 yaşındaki Iraklı bir mülteciyi bıçaklayarak ağır yaralamaktan hakkında ikinci iddianame hazırlandı.

Lübcke’nin katili Neo Naziye ikinci iddianame
Son Güncelleme :

20 Nisan 2020 - 16:08

İddinamede Neo Nazi Ernst’in ırkçı saldırıyı 6 Ocak 2016 tarihinde Kassel’de gerçekleştirdiği belirtildi.

Federal Başsavcılık tarafından hazırlanan iddianamede Stephan E. cinayete teşebbüsten suçlanırken ağır yaralanan Iraklı mültecinin Vali Lübcke’nin 2015’te oluşturduğu mülteci kampında yaşadığı aktarıldı.

Saldırıdan sonra Stephan E.’in tanınmadan bisikletle olay yerinden kaçtığı belirtildi. Iraklı mülteciye saldırıyı soruşturan Soko Fieseler Komisyonu olayı aydınlatamamıştı. Stephan E.’in saldırı mahalinden sadece 2,5 kilometre uzakta oturmasına ve memurların bisikletini göstermesine  rağmen sorgulandığı ve saldırıya karıştığına dair kanıt bulunamadığı kaydedildi.

Stephan E.’in Walter Lübcke’yi katletmesinden sonra Iraklı mülteci saldırısı dosyası yeniden açıldı.Ernst’in sorgulanmasında 2016 yılbaşı gecesi Köln’de yaşananlardan üzgün olduğu ve sokakta yabancı avına çıktığını söylediği belirtildi.

YORUM YAP