KORUMTAŞ: Mercedes köşeye sıkıştı!!! Artık elimiz daha güçlü - DieHaber.ComDieHaber.Com

14 Mayıs 2021 - 00:52

KORUMTAŞ: Mercedes köşeye sıkıştı!!! Artık elimiz daha güçlü

Dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden biri olan Mercedes dizel araçlarında yaptıkları manipülasyonlar artık Almanya’da eyalet mahkemelerince de kabul edilmeye başlandı.

KORUMTAŞ: Mercedes köşeye sıkıştı!!! Artık elimiz daha güçlü
Son Güncelleme :

14 Kasım 2020 - 22:25

Geçtiğimiz aylarda Naumburg Yüksek Eyalet Mahkemesi‘nde görülen ve Mercedes-Benz GLK 220 CDI sahibinin açmış olduğu davada ilk kez bir yüksek eyelet mahkemesi dünya otomobil devini suçlu bulup tazminat ödemesine karar vermişti.

Bu karar ile birlikte, geçen hafta Köln Yüksek Eyalet Mahkemesi’nde, Mercedes dizel araca sahip bir mağdur açtığı davayı kazanarak Mercedes’ten tazminat almaya hak kazandı. Köln’de görülen bu davada mahkeme, Mercedes’in motorlarında yapmış olduğu bir takım oynamaların araç sahibini mağdur ettiğine karar vererek, dizel Mercedes sahiplerinin de zararlarını gidermelerinin önünü açtı.

Avukat Oğuz Korumtaş

OĞUZ KORUMTAŞ: MERCEDES KÖŞEYE SIKIŞTI

Dizel skandalında otomobil devlerinin korkulu rüyası olan Avukat Oğuz Korumtaş, Köln’de görülen bu davanın artık Mercedes sahiplerine mağduriyetlerini gidermelerini için büyük bir yol açtığını belirterek şunları söyledi: “Mercedes’e karşı açmış olduğumuz davalarda mahkemeler işi yokuşa sürerek haklılığımızın ortaya çıkmasını yavaşlatıyordu. Naumburg ve Köln Yüksek Eyalet Mahkemesi‘nde çıkan yeni kararlar artık elimizi daha da güçlendirdi. Bu mahkemeler Mercedes’in araçlarda manipülasyon yaptığına karar verdi. Bu emsal kararlar artık mağdur olan araç sahipleri için büyük bir müjde niteliğinde” dedi.

7 TANE FARKLI HİLE SİSTEMİ İDDİASI

Köln Yüksek Eyalet Mahkemesi‘nin kararı hakkında bilgi veren Avukat Oğuz Korumtaş “EURO 6 motorlu Mercedes 250 D araç sahibinin açmış olduğu davada, otomobil şirketi aracı güncelleme yapmak için geri çağırdı. Mağdur otomobil sahibi bunu kabul etmeyerek mahkemeye gitti. Mahkeme hakimi Mercedes’e iddia edilen 7 tane hileli yazılım hakkında bilgi vermesini istedi. Fakat Mercedes mahkemeye verdiği dosyalarda bir çok yerin üstünün karalaması ve hiç bir iddianın cevaplanmaması üzerine davacıyı haklı buldu. Mahkeme bunun sonunda Mercedes’in EURO 6 motorlarında da hile yaptığına karar verdi” diye konuştu.

 

YORUM YAP