Koronalı Türk aile uçağa binmek istedi - DieHaber.ComDieHaber.Com

3 Aralık 2021 - 01:48

Koronalı Türk aile uçağa binmek istedi

Almanya’nın Bottrop kentinde yaşayan 42 yaşındaki bir Türk, koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen sahte negatif test sonucu içeren bir belge ile Türkiye’ye seyahat etmek için uçağa binmek istedi. Belgenin sahte olduğu ortaya çıkınca karantinada olması gereken adama, eşine ve çocuğuna uçuş izni verilmedi.

Koronalı Türk aile uçağa binmek istedi
Son Güncelleme :

21 Ocak 2021 - 19:40

42 yaşındaki Türk vatandaşı koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen sahte negatif test sonucu içeren belgeyle Düsseldorf Havalimanı’ndan Türkiye’ye gelmek üzere uçağa binmek istedi. Polis, havalimanında kontrol noktasında şahsın test sonucuna dair belgesinden şüphelendi. Yapılan araştırmanın ardından şahsın test sonucunun pozitif olduğu oraya çıktı. Sahteciliğin ortaya çıkmasının ardından 44 yaşındaki şahsa, karantina olması gereken 42 yaşındaki eşine ve 18 yaşındaki çocuğuna uçuş izin verilmedi.

Şahıs karantina kurallarını ihlal ettiğini kabul ederken, Türkiye’deki annesinin aniden vefat etmesi sonucu böyle bir yola başvurduğunu ifade etti. Uçuş izni verilmeyen aile, derhal karantinaya alınmaları için yaşadıkları kente geri gönderildi. Aile hakkında hukuki işlem başlatıldı.

YORUM YAP