Hagen’de dehşet... Kılıçla saldırdı - DieHaber.ComDieHaber.Com

3 Aralık 2021 - 01:29

Hagen’de dehşet… Kılıçla saldırdı

ALMANYA’NIN Hagen kentinde bir Türk taksi şoförü ‘Türk müsün’ sorusuna cevap vermeyince direksiyonu başında kılıçla saldırıya uğradı.

Hagen’de dehşet… Kılıçla saldırdı
Son Güncelleme :

03 Şubat 2021 - 18:49

41 yaşındaki Mahmut Tekeli başından geçenleri şöyle anlattı:’’Geçtiğimiz akşam taksi merkezinden bir müşteri almam istendi. Müşteri Hagen’in zenginlerindendi. Gidip müşteriyi aldım. Takside seyrederken bana ‘Türk müsün’ diye soru. Ardından küfürler ve hakaretler savurmaya başladı. Ben de bu soruya cevap vermek istemedim. Takside benle arka koltuk arasında koronavirüs önlemi için bulunan plastik engeli kaldırdı. Sol eliyle boğazımı sıkıp, sağ eliyle yüzümü yumruklamaya başladı’’ dedi.

Direksiyon başında ne olduğunu anlamadığını dile getiren 5 çocuk babası Mahmut Tekeli, ’’Yumruklar kafama gelmeye başladı. Aracı panikle durdurdum ve kollarımla kafamı korumaya başladım. Daha sonra metal bir şey ile bana vurdu. Polisin verdiye göre yanında kılıç varmış ve onun kabzası ile bana vurdu’’

Olayın yaşandığı yer ile polis karakolu arasında yaklaşık 800 metre mesafe olduğunu belirten Mahmut Tekeli, ’’Ben o panikle korna çala çala karakola doğru sürdüm. Polisler karakoldan koşup geldi. Adamı gözaltına aldıktan sonra beni de hastaneye götürdüler.’’

7 yıldır Hagen’de taksicilik yaptığını kaydeden Mahmut Tekeli, ’’İlk kez böyle bir saldırı ile karşılaşıyorum. Saldırgan kılıcı bana sokabilirdi. Beş çocuğumun ekmek parası için mücadele ediyorum. Taksici esnafı olarak hayat güvenliğimiz yok. Saldırgan Alman’ın ne kadar zengin olduğuna bakılmaksızın gerekli cezaya çarptırılmasını talep ediyorum’’şeklinde konuştu.

YORUM YAP