Yeni Başkonsolos Erdem Tunçer, Feldmann’ı ziyaret etti - DieHaber.ComDieHaber.Com

16 Nisan 2021 - 10:03

Yeni Başkonsolos Erdem Tunçer, Feldmann’ı ziyaret etti

Almanya’nın Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann, yeni göreve başlayan Başkonsolos Erdem Tunçer’in ziyareti sırasında Türkler’den övgüyle söz etti: “Türk toplumu kentimizi ekonomik, bilimsel ve kişisel paylaşımlarıyla zenginleştiriyor. Kent toplumu, Türk toplumundan faydalanıyor.”

Yeni Başkonsolos Erdem Tunçer, Feldmann’ı ziyaret etti
Son Güncelleme :

24 Ekim 2020 - 1:34

FRANKFURT’ta yeni göreve başlayan Başkonsolos Erdem Tunçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann’ı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Feldmann, “Sayın Tunçer, sizi başkonsolos olarak selamlamak beni çok memnun etti. Hoş geldiniz. Çok zor bir zamanda göreve başlıyorsunuz. Koronavirüs pandemisi hepimizi uğraştırıyor. Yerleşik akışın değiştirilmesi gerekiyor ve bu da uluslararası iş birliğini zorlaştırıyor. Ancak bu durum, kişisel sohbeti de daha önemli hale getiriyor” dedi.

Türkiye-Almanya arasındaki ilişkilerin çok özel bir durum olduğunu kaydeden Feldmann, kentte yaşayan Türkleri çok önemsediğini de belirtti. Peter Feldmann, “Frankfurt’ta yaşayan Türkiye’den insanların bazıları, üçüncü ve dördüncü nesilde bazıları ise kısa bir süre önce gelerek kentimizi evi olarak belirledi. Kentteki en büyük ulusal grup. Bu kentimizi ekonomik, bilimsel ve kişisel paylaşımlarıyla zenginleştiriyor” diye konuştu.

Copyright: Stadt Frankfurt am Main, Foto: Bernd Kammerer

YORUM YAP