upscalerolex.to watches is usually well-known .

İKİ ÜLKE ARASINDA KÖPRÜ KURDU - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 19:25

İKİ ÜLKE ARASINDA KÖPRÜ KURDU

ALMANYA Federal Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier tarafından eski milli futbolcu ve teknik adam Erdal Keser kamu yararına yaptığı sosyal çalışmalardan dolayı Devlet Liyakat Nişanı’na layık görüldü.

İKİ ÜLKE ARASINDA KÖPRÜ KURDU
Son Güncelleme :

04 Eylül 2020 - 21:16

Erdal Keser’e ödülü Hagen Belediye Sarayı’nda törenle Hagen Büyükşehir Belediye Başkanı Erick O. Schulz tarafından verildi. Törene Türkiye’nin Essen Başkonsolosu Şener Cebeci de katıldı. Geçtiğimiz Mart ayında verilmesi planlayan Devlet Liyaka Nişanı, koronavirüs salgını nedeniyle bugüne ertelenmişti.

GURUR VERİCİ

Almanya’da uzun yıllardır hasta çocuklarla ilgili sosyal çalışmalar yaptığını belirten Erdal Keser, ’’Çok gurur verici bir ödül. Son günlerde Türkiye ve Almanya arasındaki gergin ilişkiler arasında böyle güzel haberlerin olması sevindirici. Biz sporcular her zaman iki ülke arasında köprü kurduk. Umarım daha çok Türk’e böyle ödüller verilsin ki burda bizlerin topluma katkılı şekilde yaşadığımızı ortaya koyalım. Bu ülke bize çok şeyler verdi ama biz de bu ülkeye çok katkı sağladık. Biz Türkler tabii kendi kültür, örf ve adetlerimizi kaybetmeden bu topluma ne kadar çok sosyal ve eğitim alanında katkıda bulunursak daha fazla böyle ödüllere layık görülebiliriz’’dedi.

TOPLUMA ÖRNEK

Hagen Büyükşehir Belediye Başkanı Erick O. Schulz, Erdal Keser’in toplum için örnek bir insan olduğunu dile getirdi. Schulz,‘’Keser’in uzun yıllardır yaptığı gönüllü sosyal çalışmalar, hasta ve ihtiyaç sahibi çocuklara yardımlar bu topluma örnek olmalıdır’’dedi. Erick O. Schulz, Erdal Keser’in iki ülke arasında örnek bir köprü görevi gördüğünü söyledi.

YORUM YAP