Ercan cinayete teşebbüsle yargılanacak - DieHaber.ComDieHaber.Com

SON DAKİKA

Ercan cinayete teşebbüsle yargılanacak

Bu haber 21 Nisan 2020 - 17:48 'de eklendi ve 285 views kez görüntülendi.

ALMANYA’NIN Duisburg kentinde eşi Mine O.’yu (26) öldürüp ormanda gömen Ercan E.(28) hakkında iddianame hazırlandı. Ercan E.’nin sadece cinayete teşebbüsle suçlandığı bildirildi.

İddianamede Ercan E.’nin Mine O.’yu geçtiğimiz 7 Eylül’de öldürdüğü ve kendisi giderek polise kayıp bildirimi yapmasına rağmen telefonuna sürekli mesaj gönderdiği belirtildi.

Mine O.’nun ailesi Ercan E.’nin sadece ölüme sebebiyte vermekten suçlanmasını anlamadıklarını katillerin cinayetle suçlanması gerektiğini söyledi. Ailenin avukatı ise Ercan’ın eşi Mine’yi sinsice öldürdüğünü söyledi. Savcı Martin Mende, soruşturmanın sonunda cinayetle suçlanması için yeterli delile ulaşamadıklarını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Mine O.’yu Ercan’ın geçtiğimiz 7 Eylül akşamı Sorgulamada Ercan’ın Mine’yi 7 Eylül akşamı aralarında çıkan tartışmadan sonra boğarak öldürmüştü. Mine’nin cesedini daha sonra valiz içinde bir süre garajda saklayan Ercan E., ormana gömmüştü. Mine O.’nun cesedi geçtiğimiz 6 Aralık’ta ormanda gömülü olduğu yerden çıkarılmıştı.