Emre’ye 14, Tanja’ya 9 yıl hapis cezası - DieHaber.ComDieHaber.Com

4 Aralık 2021 - 11:46

Emre’ye 14, Tanja’ya 9 yıl hapis cezası

ALMANYA’NIN Hannover kentinde kılıçla öldürülüp cesedi mezarlığa gömülen epilepsi hastası Kadir Sercan Aslanbaba’nın (28) katil zanlıları Tanja W.(26) 9 yıl, Emre A. (24) ise 14 yıl hapse mahkum edildi.

Emre’ye 14, Tanja’ya 9 yıl hapis cezası
Son Güncelleme :

06 Şubat 2021 - 19:10

Hannover Eyalet Mahkemesi’nde görülen davada Hakim Stefan Joseph, Emre’yi katı, inatçı ve acımasız olarak nitelendirirken Tanja için ise itaatkar, pasif ve bağımlı kişiliği olduğunu belirtti. Hakim Joseph, iki katilin empati yoksunu olduğunu dile getirerek, kurbanı acımadan öldürdüklerini söyledi.

Kararda Emre’nin psikolojik olarak sorunlu olduğu kaydedilirken kapalı psikiyatri kliniğinde cezasını çekeceği aktarıldı. Tanja W.’nin ise hapishanede cezasını yatacağı belirlendi.

NE OLMUŞTU?

Bielefeld’da yaşayan Kadir Sercan Aslanbaba, geçtiğimiz 5 Nisan 2020 tarihinde Hannover’deki ailesinin yanına trenle seyahat ederken ortadan kayboldu. Aynı gün katil zanlıları Emre ve Tanja, Kadir’i daha önce internetten satın aldıkları Japon Samurai kılıcı ile öldürdü. Cinayetten 5 gün sonra cesedi Hannover’de Jacobi mezarlığına gömdü. İkili cesedin taşıdıkları bavulu Hamburg’da denize attı. Olaydan 15 gün sonra mezarlık bahçıvanları cesedi buldu.

YORUM YAP