Dolandırıcılar koronavirüs avında - DieHaber.ComDieHaber.Com

SON DAKİKA

Dolandırıcılar koronavirüs avında

Bu haber 25 Nisan 2020 - 17:28 'de eklendi ve 125 views kez görüntülendi.

ALMANYA’NIN Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti’nde birçok kentte dolandırıcılar yaşlıları koronavirüs saracılığı ile dolandırmaya çalıştıkları bildirildi.

Meerbusch kentinde 80 yaşındaki bir kadına kendisini sağlık müdürlüğünden geldiği gibi tanıtan kadın dolandırıcı yaşlı kadından nakit paralarını dezenfekte yapmak için istedi. Yaşlı kadının polise başvurması ile dolandırıcı başarısız oldu.

Kamp-Linfort ve Wesel kentlerinde yaşlı kadınları telefonla arayan dolandırıcılar torunlarına koronavirüs bulaştığı ve hastalandığını söyledi. Tedavisi için ilaçlara ihtiyaç olduğu ve bunun için 100 bin euro istediler. Yaşlı kadınlar dolandırıcılara inanmayarak polise başvurdu.

Dortmund Polisi kentte birçok kişiye ‘Korona Yardımı’ isimli sahte elektronik posta geldiğini açıklayarak vatandaşlardan bu postaları açmamasını istedi.

Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti İçişleri Bakanı Heribert Reul, koronavirüs testi için kapıları çalanlar olduğunu tespit ettiklerini belirterek yaşlılardan kapılarını açmamasını istedi.