Dizel skandalında zaman aşımı doluyor - DieHaber.ComDieHaber.Com

9 Ağustos 2022 - 10:39

Dizel skandalında zaman aşımı doluyor

ALMANYA’DA patlak veren dizel skandalında zaman aşımının yılbaşında dolacağı açıklandı. Buna göre yılbaşında çok sayıda tazminat hakkının kaybolacağına dikkat çeken Avukat Oğuz Korumtaş, vatandaşların bu haklarını kaybetmemesi için kendilerine yılbaşına kadar başvurabileceklerine işaret etti. 

Dizel skandalında zaman aşımı doluyor
Son Güncelleme :

22 Aralık 2021 - 9:47

Federal Motorlu Taşımacılık Dairesi Kurumu (KBA) 2018’de dizel skandalına uğramış araçları geri çağırdı.Bu noktadan itibaren 3 yıllık bir sınırlama süresi işlemeye başladı. Bu süre yılbaşında doluyor. 

2021 sonunda Volkswagen’den tazminat hakkınızı kaybetme riski olduğunu vurgulayan Oğuz Korumtaş,’’Bu yıl sonunda Volkswagen’in neredeyse tüm VTDI motorları için tazminat talebi doluyor. Bunlar, 2018’deki resmi geri çağırmadan etkilenen 3.0 veya 4.2 litre hacimli daha büyük motorlardır. Bu da özellikle Euro6 standardı olan VW Touareg’dir’’dedi. 

Dizel skandalında çok sayıda vatandaşın hakkını savunan ve tazminatları almasını sağlayan Uzman Avukat Oğuz Korumtaş, vatandaşların zaman aşımı süresinden etkilenmemek için kısa sürede kalsa hukuki işlemleri başlatmaları gereğini belirtti. 

YORUM YAP