upscalerolex.to watches is usually well-known .

Diyetisyen Çağla Aytaç’dan koronavirüse karşı beslenme tüyoları - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 19:59

Diyetisyen Çağla Aytaç’dan koronavirüse karşı beslenme tüyoları

ALMANYA’NIN Dortmund kentinde faaliyet gösteren Diyetisyen Çağla Aytaç, koronavirüs salgınından korunmak için bağışıklık sistemini güçlü tutmanın en önemli yolunun sağlıklı beslenmeden geçtiğini söyledi.

Diyetisyen Çağla Aytaç’dan koronavirüse karşı beslenme tüyoları
Son Güncelleme :

20 Nisan 2020 - 17:44

Koronavirüs gibi diğer tüm virüsleri önlemek için yapılacak en önemli tedbirin beslenme olduğunu vurgulayan Diyetisyen Çağla Aytaç,’’Sağlıklı beslenmenin temelini oluşturur bağışıklık sistemini güçlü tutmak. Örneğin günde beş porsiyon meyve tüketmek. Paketlenmiş gıdalardan uazak durmak gibi. Bu tedbirleri hayatımıza geçirdiğimiz zaman zaten sık sık hasta olmayız’’

MUCİZEVİ C VİTAMİNİ

Sağlık bir kahvaltının bağışıklık sisteminin güçlenmesinde olmazsa olmaz olduğunu dile getiren Çağla Aytaç,’’Bu kahvaltıda yumurta, bir tam buğday ekmeği, bol yeşillik bulundurun. Özellikle kırmızı ve yeşil olan herşey C vitamini açısından bolluk içerir. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmede mucizevi işlev görür’’dedi.

SABAH UYANINCA ZENCEFİL VE LİMONLU SU İÇİN

Zencefil ve zerdaçal gibi özel baharatlar da bağışıklık sistemine çok büyük katkı verdiğini belirten Diyetisyen Aytaç,’’Sabah uyanınca bir bardak kaynar suya biraz zencefil biraz da C vitamini desteği olan vitamini katıp aç karnına tüketmemiz bağışıklık sistemine çok yararlıdır’’

SPORU ATLAMAYIN

Kan şekerimizi dengelemek vücudumuzun ihtiyacı olan tüm besinleri bir kere değil de doğru zamanda doğru yerde tüketerek bağışıklık sistemini güçlendirmede yararlı olduğunu kaydeden Çağla Aytaç,’’Başka bir etken de çok sayıda kişinin atladığı spor bağışıklık sisteminin güçlenmesinde çok önemli katkı sağlar. Günde bir saatlik temiz havada yürüyüş ya da 15-20 dakikalık bir egzersiz size bu konuda avantaj sağlar’’diye konuştu.

YORUM YAP