Barış için acil kök hücre aranıyor - DieHaber.ComDieHaber.Com

5 Aralık 2021 - 14:29

Barış için acil kök hücre aranıyor

ALMANYA’NIN Dortmund kentinde yaşayan bir çocuk babası Barış Çelik, ikinci defa ilik kanseri ile mücadele ediyor. Karslı Çelik ailesinin oğulları Barış Çelik’in acil uygun kök hücre nakline ihtiyacı var.

Barış için acil kök hücre aranıyor
Son Güncelleme :

31 Ekim 2020 - 16:57

Oğlunun bir yıldır ilik kanseri ile mücadele edttiğini söyleyen Barış’ın annesi Yeter Çelik,’’oğlum Acil şikayetleri için geçen yıl Ağustos ayında doktora gitti. İlik kanseri olduğu tespit edildi. Bochum Üniversitesi Knappschaft Hastanesi’nde tedavi gördü. Küçük kardeşinden alınan kök hücre nakledildi. Şubat 2020’de iyileşti denielerek taburcu edildi’’

Barış’ın düzenli kontrollere gittiğini ifade eden anne Yeter Çelik,’’Geçtiğimiz temmuz ayında Barış’ın hastalığı tekrar nüksetti. Aynı hastaneye yatırdık. Aradan 24 saat bile geçmeden bize ‘Oğlunuzu alıp eve götürün. 3-4 hafta içinde ölecek’ dediler. Çok sayıda hastane ile iletişime geçtik. Korona nedeniyle almadılar. En son Essen’de bir hastane bulabildik’’dedi.

Essen Hastanesi’ndeki doktorların ‘Yeter ki Barış pes etmesin. Biz tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz’’ dediklerini dile getiren anne Yeter Çelik, ’’Oğlumun tekrar hayata dönebilmesi, oğlu Sinan ile koşup oynayabilmesi için acil kök hücre nakline ihtiyacı var. Tüm Türkiye’den gelen insanlarımızdan bağışçı olmalarını istiyorum. Türkiye’de de Kızılay aracılığı ile kök hücre aranıyor’’

Barış’ın oğlu Sinan ile futbol maçına gitmek istediği, oğlunun okula başladığını görmeyi hayal ettiğini belirten Yeter Çelik, özellikle Türkiye kökenlilerin kök hücre bağışında bulunmaları Barış’ın şansını artıracağına dikkat çekti.

YORUM YAP