upscalerolex.to watches is usually well-known .

Almanya’da üniversite öğrencilerine 500 Euro Korona Yardımı - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 06:20

Almanya’da üniversite öğrencilerine 500 Euro Korona Yardımı

Almanya’da koronavirüs salgını nedeniyle maddi sıkıntıya giren öğrencilere 500 Euro’ya kadar yardım yapılacağı açıklandı. Başvurular bugün itibariyle başladı.

Almanya’da üniversite öğrencilerine 500 Euro Korona Yardımı
Son Güncelleme :

17 Haziran 2020 - 0:40

Almanya’da koronavirüs sürecinde hem çalışıp hem de okumakta olan üniversite öğrencilerine yönelik yapılacak olan korona yardımı için başvurular bugün başladı. Öğrencilerin yaşına, okuduğu sömestre sayısına bakılmaksızın 500 Euro yardım yapılacak. Ayrıca yurt dışında okuyan Alman vatandaşı öğrenciler de bu yardımdan faydalanabilecek.

“KAPSAMLI BİR PAKET HAZIRLADIK”

Almanya Eğitim Bakanı Anja Karliczek konuyla ilgili açıklamada, “Korona pandemisi Almanya’da tüm toplumu etkisi altına aldı. Federal hükümetin hedefi, insanların bu zorlu krizi en iyi şekilde atlatması” diye konuştu.

Bunun aynı şekilde üniversite öğrencileri için de olduğunu söyleyen bakan Karliczek, “Birçok üniversite öğrencisinin işini kaybettiğini ve ailelerinden gelen maddi desteğin de kesildiğinin bilincindeyiz. Bu yüzden hükümet olarak tüm üniversite öğrencilerine 500 Euro yardım edeceğiz” diye konuştu.

YORUM YAP