Almanya'da Türk düğünü yüzünden kasaba karantinaya girdi - DieHaber.ComDieHaber.Com

29 Temmuz 2021 - 12:17

Almanya’da Türk düğünü yüzünden kasaba karantinaya girdi

Almanya’nın Frankfurt Havalimanı bitişiğindeki Mörfelden-Walldorf kasabasında Yozgatlı ve Kayserili aileler, 160 kişinin katılımı ile düğün yaptı.

Almanya’da Türk düğünü yüzünden kasaba karantinaya girdi
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2020 - 23:28

Düğünde 30 kişiye korona bulaştı. Tüm davetliler karantinaya alındı. Gelinin öğretmen olması nedeniyle çalıştığı okulda iki sınıfta da karantina uygulamasına geçildi. Sağlık dairesi sekiz memur ile enfeksiyon zincirini kırmaya çabalıyor.

GELİN TARAFINA ÖFKE BÜYÜK

7 AĞUSTOS günü kına yapan aile, bir hafta sonra aynı salonda düğün yaptı. Düğünde virüsün yayılması sonrası karantinaya alınan aileler, gelin tarafına oldukça öfkeli. Gelin Emel K.’nın annesi Asuman K.’nın koronavirüs testi pozitif çıkan arkadaşını ziyarete gidip virüs kaptığını dile getiren kasabadaki Türkler, “Düğün öncesi semptomlar ortaya çıktı ama test olmadılar” diyor.

SAYI DAHA YÜKSEK OLABİLİR

GELİN tarafının, test olmaları konusunda uyarıldığını söyleyen kasabadaki Türkler, ‘Bizde bir şey yok’ cevabı aldıklarını ve düğünü iptal etmeyip kasabaya yayılmasına yol açtıklarını dile getiriyor. Gelin tarafı ise koronavirüse yakalandıklarından habersiz olduklarını belirtiyor. Virüsün çok daha fazla kişiye bulaşmış olabileceğinden endişe edilirken kasabada ek tedbirler hayata geçirilmeye başlandı.

ÜÇ YUVA KAPANDI

GELİN Emel K.’nın öğretmenlik yaptığı 48 öğrencili iki sınıf ile bazı öğretmenlerin karantinaya alınmasından sonra üç yuva da koronavirüs tespit edilmesi üzerine kapatıldı. Mörfelden-Walldorf kasabasında 30 Ağustos’a kadar sıkı önlemler başladı. Okullarda derslerin maske ile yapılması talep edildi. Restoranlarda ve otellerde müşterilerin giriş ve çıkışta veya tuvalete gidecekleri esnada maske takmaları zorunlu oldu.

YORUM YAP