Almanya 30 Kasım'a kadar KAPALI - DieHaber.ComDieHaber.Com

3 Aralık 2021 - 01:55

Almanya 30 Kasım’a kadar KAPALI

ALMANYA’DA uzun bir süredir koronavirüs vakalarının artması hükümeti harekete geçirdi.

Almanya 30 Kasım’a kadar KAPALI
Son Güncelleme :

29 Ekim 2020 - 13:01

Almanya Başbakanı Angela Merkel 16 eyaletin başbakanı ile telekonferans yaptı. Başbakanlar arasındaki toplantıda önemli kararlara imza atıldı.

SADECE DIŞARIYA YEMEK

2 Kasım’dan itibaren geçerli olmak üzere ülkede bar, restoran, birahane, diskotek gibi işletmeler kapatılacak. Restoranlar sadece paket servis yapabilecek. Güzellik salonları, masaj salonları, fuarlar, sinemalar, oyun salonları, kumarhaneler, bahis büroları, yüzme havuzları 2 Kasım ile 30 Kasım arasında kapalı kalacak. Aynı şekilde kültürel etkinlikler de sınırlandırıldı.

KUAFÖRLER AÇIK

Tiyatrolar, operalar, konser salonları da bir ay süreyle kapatıldı. Kuaför salonları ise halen geçerli olan hijyen kuralları kapsamında faaliyetlerine devam edebilecek. Perakende sektöründe ise 25 metrekare başına bir müşteri olacak şekilde düzenleme öngörülüyor. Örneğin 500 metrekarelik bir süpermarkette aynı anda en fazla 20 müşteri bulunabilecek. Spor müsabakalarında sadece profesyonel müsabakalara izin verilecek. Amatör branşlarda maçlara izin verilmedi.

ULUSAL MÜCADELE ÇAĞRISI

Koronavirüs ile mücadelede ulusal bir çabanın gösterilmesi gerektiğini isteyen Başbakan Angela Merkel, “Bugün aldığımız tedbirler sert gelebilir. Ama bizim aralık ayında yeniden normal yaşantıya dönebilmemiz için bu tedbirleri almamız gerekir gerekliydi” dedi. 2 Kasım ile 30 Kasım arasında geçerli olan uygulamalar bir iyileşme görülmesi durumunda gevşetilecek. Aksi taktirde yeni önlemlerin alınması sözkonusu. Camilerde ve kiliselerde ibadete ise mevcut kuralların dışında yeni önlemler getirilmedi.

YORUM YAP