“Almanlar asildir, bunu yapmaz” mış!!! - DieHaber.ComDieHaber.Com

SON DAKİKA

“Almanlar asildir, bunu yapmaz” mış!!!

Bu haber 14 Temmuz 2020 - 12:15 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Sabah Gazetesi’den Ismail Erel’in yaptığı haberde 21 Haziran’da Stuttgart’ı yağmalayanların büyük bölümü Alman vatandaşı olduğu ortaya çıkmış. “Almanlar asildir, bunu yapmaz” görüşünde olan Alman Polisi şimdi bu yağmacıların soyağacını araştırıyor

Sabah Gazetesi’nde yayınlanan haberde Almanya’nın Stuttgart kentindeki olaylardan sonra Stuttgart Emniyet Müdürlüğü’nün bir “soyağacı” araştırması yaptığı ortaya çıktı. Saldırganların arasında Almanların da olması, Stuttgart Emniyet Müdürü Frank Lutz’u harekete geçirdi. Lutz, “Almanlar polise saldırmaz” mantığıyla saldırganların soyunu araştırmaya başladı.

ARAŞTIRMA YAPMIŞLAR

POLİSİN, Almanya genelindeki nüfus dairelerinde olaylara karışanların kökenlerini araştırdığı ortaya çıktı. Stuttgart Polisi’nin bu tavrı, Almanya’da göçmenlerin hiçbir zaman Alman olarak kabul edilmediklerinin net göstergesi olarak değerlendirildi. Ayrıca polisin bu araştırması ile ne elde etmek istediği de meçhul. Araştırmaya tepki gösterenler, kişinin kökeninin işlediği suç ile bir ilgisi olmadığını savunuyor.

STUTTGART Polisi, “soyağacı soruşturması yapılmadığını”, bunun yerine 11 Alman vatandaşının “göçmen kökenli olup olmadığının” araştırıldığını bildirdi.