Almanlar artık Türk vatandaşı olmak istiyorlarDieHaber.Com

18 Eylül 2021 - 00:43

Alman çift Türk vatandaşlığı başvurusunda bulundu

Antalya’da yaşayan Alman Wolfgang ve Sabine Lezius çifti, Türk vatandaşlığına geçmek için başvuruda bulundu.

Alman çift Türk vatandaşlığı başvurusunda bulundu
Son Güncelleme :

05 Haziran 2017 - 23:20


Kemer’de 10 yıldır  yaşayan 66 yaşındaki Alman Wolfgang Lezius ve 53 yaşındaki eşi Sabine Lezius,  Türk vatandaşı olmak için başvuruda bulundu.

Türk vatandaşlığı için evrakların hazırladı

Türk vatandaşlığına geçmek için evraklarını hazırlayan ve  Muratpaşa İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunan çift, Türk vatandaşlığına geçtikten sonra da  Çıralı’da yaşamaya devam edeceklerini kaydettiler.
Wolfgang Lezius, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 yıl boyunca  Çıralı’da çok güzel dostluklar edindiklerini,  Çıralı’da yaşayanlarla kaynaştıklarını söyledi. Hayatlarını  Çıralı’da devam ettirmeyi düşündüklerini kaydeden Lezius, “Türk vatandaşlığı için başvuru işlemlerini başlattık.  Almanya’da edindiğimiz tecrübelerimizi ve deneyimlerimizi Türk halkına aktarmak ve  Türkiye’nin daha ileri seviyeye gitmesini istiyoruz.” dedi.
Avrupa’da yaşayanların terör olayları nedeniyle  Türkiye’ye gelmekten çekindiklerini, fakat kendilerini  Türkiye’de güvende hissettiklerini ifade eden Lezius, “Ben  Türkiye’yi dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olarak kabul ediyorum. Türk vatandaşlığına geçince hangi ismi alacağımı hala düşünüyorum. Böyle bir durumda  Almanya’daki isimlerimizi de değiştirmek zorunda kalıyormuşuz. Bu durum bizim için biraz sıkıntılı olabilir. Türk halkı kendi ismimizle bizi kabul ederse mutlu oluruz.” diye konuştu.
Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Özgür Kurga da Alman çiftin böyle bir karar almasından dolayı teşekkür ederek, kendilerine Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid ile Alman İmparator 2. Wilhelm’in çekildiği bir resmi hediye etti.

YORUM YAP