upscalerolex.to watches is usually well-known .

Alman polisi Türk gencini Floyd gibi öldürüyordu - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 07:11

Alman polisi Türk gencini Floyd gibi öldürüyordu

ALMANYA’DA gün geçmiyor ki polis şiddeti gündeme gelmesin. Amerika’da Georg Floyd’un bogazına basarak ölümüne sebep olan ırkçı polisten sonra Alman polisi de aynı şiddeti uygulamaya aldı.

Alman polisi Türk gencini Floyd gibi öldürüyordu
Son Güncelleme :

18 Ağustos 2020 - 1:01

Geçtiğimiz hafta Mülheim an Der Ruhr’da Gök ailesinin oğulları 22 yaşındaki Batuhan’ın boğazına yaklaşık 10 dakika dizi ile basan polis memuru az kalsın nefesiz kalıp ölümüne sebep olacaktı. Bu sefer de Alman polisi Düsseldorf’ta sahne aldı. 

Düsseldorf’ta geçtiğimiz Cumartesi günü bir restoranda operasyona giden Alman polisi, bir genci yere yatırıp dizi ile boğazına baskı yaptığı bir video sosyal medyada paylaşıldı. Twitter’da paylaşılan video 10 binin üstünde izlenirken 6 bin civarında retweet yapıldı. Videoda Alman polisinin dizinin altında gencin kıvrandığı dikkatlerden kaçmazken gencin nefes alamadığı görüntüleri çekenler tarafından konuşuldu. 

Videonun sosyal medyada paylaşılmasından sonra Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti İçişleri Bakanlığı açıklama yaparak görüntülerin çok ciddiye alındığını vurguladı. Videonun inceleneceği ve değerlendirileceği aktarıldı. Olayla ilgili soruşturmanın Duisburg Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütüleceği kaydedildi. 

YORUM YAP