Alman hukukundan ‘Adalet’ istiyorum - DieHaber.ComDieHaber.Com

4 Aralık 2021 - 10:52

Alman hukukundan ‘Adalet’ istiyorum

Baba Siyami Aslanbaba:’’Oğlumu katledenler en ağır cezaya çarptırılsın’’

Alman hukukundan ‘Adalet’ istiyorum
Son Güncelleme :

13 Ekim 2020 - 14:29

ALMANYA’NIN Bielefeld kentinde yaşarken cesedi Hannover’de bulunan Kadir Sercan Aslanbaba’nın (28) katilleri yargılanmaya başlanacak. Geçtiğimiz 15 Nisan ayında Jacobi Mezarlığı’nda yarı gömülü halde cesedi bulunan epilepsi hastası Kadir Sercan’ın katilleri Emre A. (23) ile Tanja W. (25) 20 Ekim’de Hannover Eyalet Mahkemesi’nde hakim önüne çıkacak.

Kadir Sercan’ın babası Siyami Aslanbaba diehaber’e açıklamalarda bulundu. Oğlu Kadir Sercan’ın çok saf ve melek gibi bir çocuk olduğunu anlatan gözü yaşlı baba Siyami Aslanbaba (53),’’Benim oğlum engelli olmasına rağmen herkesin yardımına koşardı. Melek gibi çocuk olan oğlum,Tanja ile arasında geçenlerden bize hiç bahsetmedi. Dava dosyasından edindiğimiz bilgilere göre bir yıldır aralarında hiçbir iletişim olmamış. En son kadın plan yaparak Kadir’i evine çağırmış’’dedi.

Kadir’i hunharca katledenler arasında Emre A. adında bir Türk’ün olmasının da kendilerini ayrıca yaraladığını söyleyen Siyami Aslanbaba,’’Bir insan bu kadar nasıl acımasız olur? İnternetten kılıç bile ısmarlamışlar. Oğlumun ilk önce yüzüne gaz sıkmışlar daha sonra katletmişler’’

Alman hukukundan adalet istediklerini vurgulayan baba Siyami Aslanbaba, ’’Bu canilerin en ağır cezaya çarptırılmasını talep ediyoruz. Dosyada bu caniler oğlumu bilinçli olarak öldürdüklerine dair doktor raporları var. Sakın ola bunlara psikolojileri bozuk diye karar alınmasın. Adalete güvenmek istiyoruz. Başka canlar yanmasın’’diye konuştu.

Kadir Sercan’ın kız kardeşi Funda Yeler ise,’’Abimin otopsi raporunda 100’ün üzerinde bıçak darbesi aldığı belirtiliyor. Böyle bir acımasızlıkla kardeşimi katlettiler. Bunlar insan olamaz. Herşeyi planlı yaptılar. Keşke ölüm cezası olsaydı da kardeşimin çektiklerini bu caniler de yaşasaydı’’şeklinde konuştu.

Hannover Savcılığı’nın hazırladığı iddianamede Kadir Sercan’ın intikam cinayetine kurban gittiği belirtildi.İddianamede katil zanlıları Tanja W. İle Emre A.’nın cinayeti sinsice işledikleri kaydedildi. Davanın 20 celse sürmesi ve 2021 Ocak ayı sonunda bitmesi bekleniyor.

YORUM YAP