Adalet yerini bulacak mı? - DieHaber.ComDieHaber.Com

3 Aralık 2021 - 01:42

Adalet yerini bulacak mı?

ALMANYA’NIN Hannover kentinde kılıçla öldürülüp cesedi mezarlığa gömülen epilepsi hastası Kadir Sercan Aslanbaba’nın (28) katil zanlıları Tanja W.(26) ile Emre A. (24) yargılanmaya devam edildi.

Adalet yerini bulacak mı?
Son Güncelleme :

31 Ocak 2021 - 22:50

Hannover Eyalet Mahkemesi’nde görülen davada savcı ortaklaşa cinayetten Emre A. için 15 yıl, Tanja W. için ise 12,5 yıl hapis talep etti. 

Davada Emre A.’nın Kadir Sercan’ı öldürdükten sonra ele geçirilen telefon görüşmelerini okundu. Emre’nin kan bulaşmış duvarına boya aradığı ve cinayetle ilgili delillerini karartmak istediği ortaya çıktı. Kadir Sercan Aslanbaba’nın ailesinin avukatı davada kurbanlarını sohbet yoluyla ağlarına düşürdüğünü belirterek trenden aldıklarını söyledi. 

İkilinin cinayetten önceki telefon görüşmeleri şöyle gerçekleşti: 

Emre A.:’’Benim için konu ancak, o öldüğünde kapanır’’

Tanja W.:’’Onu öldürmek istiyorsan ben de katılırım’’

Adli tıp uzmanları katil zanlısı ikilinin kurban Kadir Sercan’ı 111 bıçak darbesi ile öldürdüklerini belirledi. Birçok darbenin ise ölümden sonra gerçekleştiği de ortaya çıkarıldı. 

Savcılığın iddinamesinde Kadir’in intikam cinayetine kurban gittiği belirtildi. 

NE OLMUŞTU?

Bielefeld’da yaşayan Kadir Sercan Aslanbaba, geçtiğimiz 5 Nisan 2020 tarihinde Hannover’deki ailesinin yanına trenle seyahat ederken ortadan kayboldu. Aynı gün katil zanlıları Emre ve Tanja, Kadir’i daha önce internetten satın aldıkları Japon Samurai kılıcı ile öldürdü. Cinayetten 5 gün sonra cesedi Hannover’de Jacobi mezarlığına gömdü. İkili cesedin taşıdıkları bavulu Hamburg’da denize attı. Olaydan 15 gün sonra mezarlık bahçıvanları cesedi buldu. 

YORUM YAP