upscalerolex.to watches is usually well-known .

25 yıldır aranan katil Türk çıktı - DieHaber.ComDieHaber.Com

5 Temmuz 2022 - 08:58

25 yıldır aranan katil Türk çıktı

ALMANYA’NIN Hannover kentinde 8 Şubat 1995 tarihinde ateş edilerek öldürülen kamyon şoförü Norbert Schardin’in (57) katil zanlısı 56 yaşındaki bir Türk vatandaşı hakkında soruşturma başlatıldı.

25 yıldır aranan katil Türk çıktı
Son Güncelleme :

03 Eylül 2020 - 9:00

Soruşturmanın 2019’dan beri yeniden başlatıldığı ve DNA izi ile yeni bilimsel teknikler kullanılarak katil zanlısı şüpheli Türk’e ulaşıldığı belirtildi. Araştırmada ayrıca birkaç tanığın da ifadesinden yararlanıldığı aktarıldı.

CESEDİ KONTEYNIRDA BULUNDU  

Soruşturmayı yürüten cinayet masası ekipleri, şüpheli katil zanlısı Türk’ün başka bir suçu örtbas etmek için Norbert Schardin’i öldürdüğü ifade edilirken zanlının yasadışı işlerle uğraştığı ve nakliye sahasında soygun yaptığı kaydedildi. Schardin’in cesedi cinayetten kısa süre sonra bir işçi tarafından konteynırda bulunmuştu.

3 BİN EURO ÖDÜL

Fail 56 yaşındaki Türk vatandaşının bugün Türkiye’de yaşadığı bildirilirken zanlının bu olaydan kısa süre sonra Misburg’da iki Polonyalı erkeği öldürmekten hapis yattığı kaydedildi. Cezasını çeken Türk vatandaşı failin daha sonra Türkiye’ye sınırdışı edildiği aktarıldı. Savcılık, bu yılın başında Norbert Schardin’in cinayetini aydınlatmak için 3 bin euro ödül koymuştu.

YORUM YAP