Türk hackerlardan Apple’a tehditDieHaber.Com

22 Eylül 2021 - 13:44

Türk hackerlardan Apple’a tehdit

‘Turkish Crime Family’ isimli Türk hacker grubunun çok sayıda Apple kullanıcısının iCloud şifrelerini ele geçirdiği, Apple istedikleri parayı vermezse tüm verileri sileceği iddia edildi.

Türk hackerlardan Apple’a tehdit
Son Güncelleme :

17 Mayıs 2017 - 21:44

‘Turkish Crime Family’ isimli bir Türk hacker grubunun çok sayıda Apple kullanıcısının iCloud şifrelerini ele geçirdiği, Apple’ı istedikleri parayı vermemeleri durumunda tüm verileri silmekle tehdit ettikleri iddia edildi.

Apple’dan fidye istediler

Motherboard isimli bilişim sitesinde yer alan habere göre Türk grup, Apple’dan fidye isteyerek 7 Nisan’a kadar süre verdi. Apple’ın verilen mühlette istenilen miktarı 75 bin dolar değerindeki Bitcoin veya Ethereum isimli kripto paraları ödememesi durumunda tüm verileri silmekle tehdit etti.
Grup ayrıca bu miktar yerine 100 bin dolar değerinde iTunes hediye kartını da kabul edebileceklerini belirtti. Grup ayrıca YouTube’a da ele geçirdikleri hesapların bulunduğu bir video da yükledi. Daha sonra bir Apple çalışanı tarafından sildirilmesi istendi. Grubun Apple’a ait ‘@icloud’ ve ‘@me’ adresli kullanıcılar da dahil olmak üzere 300-559 milyon arasında elektronik posta hesabını ele geçirdiği iddia ediliyor.

YORUM YAP