Mitsubishi Electric'ten karbon salımını azaltma hedefiDieHaber.Com

17 Eylül 2021 - 20:19

Mitsubishi Electric'ten çevre dostu uygulamaya

Mitsubishi Electric'ten çevre dostu uygulamaya
Son Güncelleme :

02 Haziran 2017 - 14:09

Mitsubishi Electric’ten yapılan açıklamaya göre, dünya genelinde enerji kaynaklarının azalması ve küresel iklim değişikliğinin etkilerinin hızla artması nedeniyle verimlilik ve çevresel düzenlemeler giderek daha önemli hale geliyor.

Mitsubishi eko bilinç

AÇIKLAMADA görüşlerine yer verilen Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, Mitsubishi Electric’in sürdürülebilir dünyanın önündeki en önemli engelin iklim değişikliği olduğu bilinciyle hareket ettiğini, markanın çevre yönetimi konusundaki tutumunu ifade eden “Eco Changes (Eko Değişim)” ilkesi çerçevesinde, hem çalışanlarının hem de toplumun eko-bilinç düzeyini artırmak için çalıştığını bildirdi.
Saraçoğlu, şirketin 100. yıl dönümü olan 2021’e doğru ilerlerken, uzun dönemli çevresel yönetim vizyonu “Çevre Vizyonu 2021” doğrultusunda hareket ettiğini belirterek, bu vizyon kapsamında toplumun karbon salımını düşürmeye, geri dönüşüme dayalı bir toplum yaratmaya, biyolojik çeşitliliğe saygı duyarak doğaya uyum sağlamaya ve çevre bilincini artırmaya yardımcı olmayı amaçladıklarını kaydetti.
Saraçoğlu, 2021 yılına kadar ürün kullanımı nedeniyle oluşan karbondioksit salımını 2001 mali yılına göre yüzde 30 düşürmeyi, üretimden kaynaklanan karbondioksit salımını da 1991 mali yılına göre yine yüzde 30 oranında azaltmayı hedeflediklerini bildirdi.
Mitsubishi Electric Corporation’ın 2016 Çevre Raporu’na göre, temel hedeflere ulaşıldığını ve tüm dünyada çevre yönetiminin güçlendirildiğini ve raporlama döneminde çevresel girişimlere yapılan yatırımın yaklaşık 45 milyon dolara ulaştığını belirten Saraçoğlu, şunları kaydetti:
“Türkiye’de çevreci, kullanıcı dostu ve uzun ömürlü otomasyon çözümlerimizle işletmelerde ve projelerde ciddi oranda enerji tasarrufu sağlıyoruz. Hız kontrol ve aydınlatma kontrol sistemi uygulamalarında yüksek verimlilik sunuyoruz. Mitsubishi Electric’in Sanayi 4.0’a yanıtı olan dijital fabrika konseptimiz e-F@ctory ile fabrikalara çok daha hızlı, verimli ve çevreci üretim imkanı tanıyoruz. Konut, ofis ve endüstriyel klima sistemleri alanında sistem ömrünü tamamlayana kadar çevreye dost bir yaklaşımla maksimum enerji tasarrufu sağlayacak sorunsuz bir performans sunmayı hedefliyoruz. Hibrid teknolojisini dünyada ilk kez iklimlendirme sektörüne kazandıran marka olarak karbon salımının ve işletme giderlerinin azaltılmasına katkıda bulunuyoruz. Mitsubishi Electric tarafından icat edilen ve sadece markamızın asansörlerinde bulunan kabin içi yüke göre asansör hızını belirleme teknolojimizle de yüksek enerji tasarrufu sağlıyor ve karbondioksit salımını azaltıyoruz.”

YORUM YAP