Facebook kurucusu Mark Zuckerberg Harvard diplomasını aldı - DieHaber.ComDieHaber.Com

22 Eylül 2021 - 13:28

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg Harvard diplomasını aldı

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden olan Facebook’un kurucu ortağı Mark Zuckerberg, mezun olmadan ayrıldığı Harvard Üniversitesi’nden diplomasını aldı.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg Harvard diplomasını aldı
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2017 - 15:33

ABD’nin en prestijli yüksek öğrenim kurumlarından biri olarak kabul edilen Harvard Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği ve psikoloji eğitimi alan, lakin 2004 yılında ikinci sınıfa giderken üniversiteden ayrılan Zuckerberg, 13 yıl aradan sonra Harvard’ın mezuniyet törenine katıldı.  Törende diplomasını alan Zuckerberg, Facebook’tan yaptığı paylaşımda, “Anneciğim, geri gelip diplomamı alacağımı sana hep söylemiştim.” ifadesini kullandı.
Zuckerberg’in diplomasını havaya kaldırırken mezuniyet cübbesi ve kepiyle paylaştığı fotoğraf Facebook’ta 1,3 milyon kişi tarafından beğenildi.
Harvard’da öğrenciyken sosyal paylaşım sitesini kuran ancak Facebook’a ağırlık vermek için eğitimini yarıda bırakan Zuckerberg, yaklaşık 65 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en genç milyarderi ve en zengin 5’inci kişisi konumunda bulunuyor.
Apple, Google, Microsoft ve Amazon gibi dev şirketlerin ardından Facebook yaklaşık 446 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli 5’inci şirketi oldu.
Şu anda dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates, Microsoft’u kurmasının ardından Harvard Üniversitesini 1975 yılında bırakmış, 2007 yılında ise üniversiteden fahri doktora unvanı almıştı.

YORUM YAP