upscalerolex.to watches is usually well-known .

YTB Alman Hastanesine 4500 Euro bağış yaptı - DieHaber.ComDieHaber.Com

28 Mayıs 2022 - 19:58

YTB Alman Hastanesine 4500 Euro bağış yaptı

ALMANYA’DA sokağa çıkma yasağının ilk uygulandığı Mitterteich kasabası ve çevresinde hızla yayılan Korona hastalığına yakalanan hastaları hayatta tutabilmek için Weiden Hastanesi personeli canla ve başla mücadele verdiler ve onlarca Türk ve Alman vatandaşının sağlığına kavuşmasına vesile oldular.

YTB Alman Hastanesine 4500 Euro bağış yaptı
Son Güncelleme :

02 Ağustos 2020 - 0:03

Bu nedenle, Weiden’de yaşyan gazeteci Mustafa Akbaba organizesinde, Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından sağlanan 4 bin 500 Euro hastaneye bağışlandı. Törene katılmak üzere Weiden’e gelen Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz,Nürnberg Türkk İnsiyatif Sözcüsü İsmail Akpınar ve Akbaba , önce Belediye binası önünde SPD’li başkan Jens Meyer tarafından karşılandı.

TÜRK ASKERLERİNİN YANINDA YER ALDILAR

Başkosolos Deniz ve beraberindekilere Kültür Dairesi Müdüresi Petra Vorsatz kenti  tanıttı. Özellikle eski Belediye binası içindeki bir salonda vitray üzerindeki Türk bayraklı Alman askerlerinin ,birinci Dünyü savaşında Türklerin yanında savşmasını tasiviri hayranlık uyandırdı.

HASTANE ZİLARETİ

Başkonsolos Serdar Deniz daha sonra hastaneye gitti. Deniz, burada, Dr.Thomas Egginger, Dr.Jürgen Altmeppen, Prof.Dr.Christian Paetzel ve Dr.Klaus Friderich Bodmann tarafından kapıda karşılandı. Daha sonra kongferans salonunda YurtDışı Türkler ve Akraba Topluluğunun 4500 Euroluk çeki hastane yetkililerine teslim edildi.

ALMAN DOKTOR TÜRKÇE HOŞ GELDİNİZ KONUŞMASI YAPTI

Dr.Jürgen Altmeppen’in Türkçe konuşması ilgi çekerken,ikili görüşmelerde, Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Thomas Egginger, Koronavirüs için ilk başlarda, setrese girdiklerini, hastaları hayatta tutmuk için çok çapa sarfettiklerini ifade etti ve Yardım için teşekkürlerini bildirdi.

TÜRKİYE BAŞARILI

Başkonslos Serdar Deniz, Türkiye’nin pandemi’de başarılı olduğunu, ama ne varki, Türkiye’ye seyahat kısıtlamasına bir mana veremediğine dikkat çekti. Taner TÜZÜN / WEİDEN

YORUM YAP