upscalerolex.to watches is usually well-known .

Wittke: ‘‘Irkçı ideolojinin yaşama şansı kalmamıştır‘‘ - DieHaber.ComDieHaber.Com

27 Mayıs 2022 - 21:59

Wittke: ‘‘Irkçı ideolojinin yaşama şansı kalmamıştır‘‘

Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Başmüsteşarı Oliver Wittke, geçtiğimiz hafta saldırıya uğraya Tuğra Cami’ni ziyaretinde,‘‘Bu ülkede ırkçı ideolojinin yaşama şansı kalmamıştır‘‘dedi.

Wittke: ‘‘Irkçı ideolojinin yaşama şansı kalmamıştır‘‘
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2020 - 16:07

ALMANYA Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Başmüsteşarı Oliver Wittke, geçtiğimiz hafta Gelsenkirchen’de bulunan İslam Toplumu Milli Görüş (İGMG) Tugra Cami’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Saldırıyı çirkin ve üzücü olarak nitelendiren Başmüsteşar Wittke, ırkçılığın koronavirüse karşı yaşama şansı olmadığını söyledi.

 İGMG Tuğra Cami’ne yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirten Oliver Wittke,‘‘Gerek hükümetin gerekse partimin adına bir Gelsenkirchen’li olarak böyle utanç verici saldırıları kınıyoruz,bizler koronavirüs dünyayı etkisi altına aldığı günlerde birbirimize dil, din, ırk ve gözetmeksizin, kenetlenmemiz lazım. Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmalıyız. Şu an yardımlaşmaya ihtiyacımız varken, bu ülkede ayrımcı ırkçı ideolojinin yaşama şansı kalmamıştır. Bugün birbirimizin yanında olmamız gerektiği için buradayız, camilerde bizim kiliselerde bizim” dedi.

 Geçmiş olsun ziyaretine gelen Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak,“Hepimiz böyle bir durumda tek vücut ve bir beden gibiyiz. Birbirimizin sıkıntılarını sahiplenme duygularıyla dayanışma ruhu bilinciyle kardeşlerimizin yanında buradayız. Federal Eyalet hükûmeti ile kentin idarecilerine seslenerek cami cemiyetlerine ayrıştırmadan gerekli desteğin verilmesini ilgi alakayla sahiplenilmesini  istiyoruz” dedi.

YORUM YAP