Cağaloğlu Anadolu Lisesi Almanya'da konser verdi - DieHaber.ComDieHaber.Com

7 Mart 2021 - 10:11

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Almanya’da konser verdi

Türk ve Alman öğrenciler Wiesbaden’de düzenlenen konserde Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsü ile şarkıcı Nicole’nin 1982’de Almanya’ya Eurovision biriniciliğini kazandıran “Ein Bisschen Frieden” şarkısını birlikte seslendirdiler.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Almanya’da konser verdi
Son Güncelleme :

30 Eylül 2018 - 15:08

Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, Wiesbaden–Fatih Kardeş Şehir Derneği’nin düzenlediği ‘Türk Alman Konseri’ne katıldı.

Wiesbaden Oranien ile İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi arasında uygulanan “Değişim programı”na katılan öğrenciler Türk Müziği konseriyle ayakta alkışlandılar. Angelikan Kilisesi’nde, Müzik Öğretmeni Belma Uğurlu Özkan yönetimindeki Cağaloğlu Anadolu Lisesi Kızlar korosu ile Şef ve Sanat Yönetmeni Gerd Rixmann ve Danilo Tepsa yönetiminde Wiesbaden Kızlar Korusu konserine çok sayıda Alman ve Türk davetli katıldı.

Gerd Rixmann, müzik ve sanatın iki toplumun dostluğunu artırdığını söyledi. Konserde korolar Âşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” eserini birlikte seslendirdiler.

Farklı kültürleri tanıma fırsatı

Öğrencilerin günlük Almanca dilini pekiştirme ve geliştirme; aynı zamanda farklı kültürleri tanıma; kendi kültürlerini tanıtma fırsatını bulduğunu kaydeden Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Belma Uğurlu Özkan, “Lise olarak büyük önem verdiğimiz öğrenci değişim programlarıyla öğrencilerimiz günlük Almanca dilini pekiştirme ve geliştirme; aynı zamanda farklı kültürleri tanıma ve kendi kültürlerini tanıtma fırsatını bulmaktadırlar. Programımız gereği şehir idaresinde ve Belediye Başkanı ile görüşme imkanımız oldu. Koromuz Belediye sarayında Dünya Barışı ile ilgili kızlarımızın okudukları parça Sayın Belediye Başbakanı Sven Geich’i çok duygulandırdı. Bizlere destek veren, Fatih–Wiesbaden Dostluk Derneği Başkanı Thilo Tilemann, Wiesbaden Kızlar Korusu Şefi Gerd Rixmann, Danilo Tepsa ve bizleri böylesi bir gecede yalnız bırakmayan davetlilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Belma Uğurlu Özkan’ın, yönetimindeki koroda, Berşan Şen, Melek Gökler, Lara Çınar, Firuze Şahin, Merve Pınar Karabulut, Hatice Sıla Karabulut, Elifnur Öztürk, İrem Meşe Pelinsu Erşen, Melike Asya Bayındır (Gitar), Elif Sude Barutçu (Kanun), İrem Şengül, Bengisu Kılıç ( Keman) ve Şevval Poyraz (Batarist) yer aldı.

YORUM YAP