Wächtersbach Camii’nden Gelnhausen Hastanesine para yardımı - DieHaber.ComDieHaber.Com

4 Aralık 2021 - 10:49

Wächtersbach Camii’nden Gelnhausen Hastanesine para yardımı

Almanya’nın Hessen eyaletindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Wächtersbach Merkez Camii, koronovirüs salgını sebebiyle zor ve yoğun günler geçiren Gelnhausen MKK Hastanesini bin euro maddi yardımda bulundu.

Wächtersbach Camii’nden Gelnhausen Hastanesine para yardımı
Son Güncelleme :

24 Ocak 2021 - 18:02

Wächtersbach DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Hakan Akbulut, din görevlisi Feyzullah Taşçı bin euroluk yardım çekini Gelnhausen Hastanesi genel müdürü Dieter Bartsch’a takdim etti.

Sağlık sektöründe kendilerini insanlığa adamış Gelnhausen hastanesine bir nebze olsun destek olmak amacıyla bir kampanya başlattılarını söyleyen Wächtersbach DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Hakan Akbulut, “Her yıl dernek olarak geleneksel hale getirdiğimiz kampanyalarımızın ilk sırasına bu yıl Gelnhausen hastanesini dahil ettik. Bu manada her türlü riske rağmen gece gündüz demeden hizmetlerini en iyi şekilde sürdürme gayretinde olan sağlık sektörünün hizmetleri tüm insanlık için özel bir yerdedir. Bizlerde katkımızın olması gerektiğini düşünerek topladığımız maddi yardımı derneğimiz ve toplumumuz adına teslim ettik” dedi.

Sağlık çalışanlarının insanlık hayatında müstesna bir yeri olduğunu dile getiren din görevlisi Feyzullah Taşçı ise; tüm dünyanın büyük bir sınavdan geçtiği bu zorlu süreçte, hastalarının sağlıklarını kendi hayatlarının önünde tutarak fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Bağışın teslimi sırasında konuşan Gelnhausen Hastanesi genel müdürü Dieter Bartsch, Wächtersbach DİTİB derneği üyelerine hastanelerine yapılan bağış için teşekkür etti. Bartsch, “DİTİB derneğinin bölgede yaptıkları çalışanları takdir ediyor ve teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Yardım çeki teslim edilirken Gelnhausen Hastanesi Kurumsal İletişim sorumlusu Constanze Zeller de hazır bulundu.

YORUM YAP