UID’in yeni başkanı Köksal Kuş - DieHaber.ComDieHaber.Com

26 Şubat 2021 - 19:11

UID’in yeni başkanı Köksal Kuş

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID)’in 7. olağan genel kurulunda yapılan seçimde, Köksal Kuş genel başkanlığa seçildi.

UID’in yeni başkanı Köksal Kuş
Son Güncelleme :

31 Ocak 2021 - 2:09

Almanya’nın Köln kentinde bulunan UID Genel Merkezi’nde Koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri çerçevesinde delegeler oylarını internet üzerinden kullandı. Bir önceki başkan Bülent Bilgi’den görevi devralan Köksal Kuş, seçim sonrası yaptığı konuşmada, Kovid-19 salgını devam ederken hizmetlerin kesintiye uğramaması için kongreyi sanal alem ortamında çevrim içi düzenlediklerini söyledi.

2004 yılında kurulan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) olarak kurulan ve tüm dünyadan gelen taleplere cevap verebilmek için 2018’de Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ismini aldıklarını hatırlatan Kuş, “Bu 17 yıl içinde, genel merkezde, bölgelerde ve şubelerde görev almış başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. UID’in tüm varlığı ile yurt dışında yaşayan insanımıza, gönüldaşlarımıza ve tüm insanlığa bundan sonra da en üst düzeyde katkı sağlayacağını belirtmek istiyorum” dedi.

Köksal Kuş’un genel başkan seçilmesinin hemen ardından Alman medyasında “linç amaçlı ve ötekileştirici” haberlerin yayınlanması dikkat çekti.

YORUM YAP