upscalerolex.to watches is usually well-known .

Uçak camındaki çizik tazminat gerektirmez - DieHaber.ComDieHaber.Com

5 Temmuz 2022 - 10:31

Uçak camındaki çizik tazminat gerektirmez

TÜRKİYE’DE tatilini geçirdikten sonra Almanya’ya dönerken teknik bir arıza nedeniyle Belgrat’a inmek zorunda kalan uçak şirketinin tazminat ödemesine gerek olmadığı açıklandı.

Uçak camındaki çizik tazminat gerektirmez
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2020 - 23:33

Hannover Eyalet Mahkemesi’nde görülen davada dönüş yolculuğu sırasında uçağın ön camında çizik meydana geldi. Çizik nedeniyle Belgrat’a acil iniş yapan uçağın birgün sonra Stuttgart’a geldi.

5 BİN EURO TAZMİNAT TALEBİ

Şikayetçi yolcu Belgrat’a indikten sonra aynı gün içinde başka bir bilet satın alarak Almanya’ya döndü.Davacı yolcu uçak şirketinden toplam 5 bin euro tutarında ikinci uçak bileti ücreti, tatil sevincini kaybetme tazminatı, acı parası ve işine birgün geç gittiği için kayıp tazminatı talep etti.Davacı yolcu uçuş sırasında uçağın 5 bin metre ani bir alçalma yaptığını iddia ederek ölüm korkusu yaşadığını da aktardı.

UZMAN HUKUKÇULARA DANIŞIN

Davayı değerlendiren Uzman Avukat Hakan Yılmaz,’’Davacı yolcunun ifadelerine yönelik hiçbir kanıt bulamadığını,hayati tehlike arz eden hiçbir güvenlik riski oluşmadığını belirterek şikayetçi yolcunun talebini ret etti.(Az.: 8 O 14/718). Özellikle tatil dönemlerinde vatandaşlardan uçuşlarla ilgili çok sayıda şikayet geliyor. Bu konuda uzman hukukçulara danışmalarını öneririm’’dedi. Avukat Yılmaz, uçak gecikmelerinde mağdurların 400 euroya varan tazminat hakkı olduğuna da dikkat çekti.

YORUM YAP