Türkiye ve KKTC’ye yakınlığı ile tanınıyor - DieHaber.ComDieHaber.Com

3 Aralık 2021 - 01:26

Türkiye ve KKTC’ye yakınlığı ile tanınıyor

Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz ve KKTC Kültür Ataşesi Turgay Hilmi, Georgenmünd Belediye başkanı Schwarz’ı ziyaret ettiler.

Türkiye ve KKTC’ye yakınlığı ile tanınıyor
Son Güncelleme :

04 Ekim 2020 - 15:50

Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kültür Ataşesi Turgay Hilmi ile birlikte, Türkiye ve KKTC’ye yakınlığı ile bilinen Nürnberg yakınlarındaki Georgensmünd kasabası Belediye Başkanı Ben Shwarz’ı ( SPD) makamında ziyaret ettiler.

TÜRK İŞÇİSİNİN 60 .YILI ETKİNLİĞİ YAPILACAK

Başkan Schwarz , 1304 yılında kurulan Georgenmünd hakkında bilgi verdi. Daha sonra, Başkonsolos Serdar Deniz,2020 yılının Türk işçisinin Almanya’ya gelişlerinin 60. yıl dönümü nedeniyle planlanan etkinlikler hakkında Başkan Schwarz ile bilgi alışverişinde bulundu.

ŞEHİR ORKESTRASI İLE DESTEK VERECEK

Başkan Schwarz,  60 ıncı yıl etkinliklerine  şehir orkestrası ile destek vereceklerini bildirdi. Ben Schwarz ,Turgay Hilmi vasıtası ile tanıdığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lapta belediye başkanı Mustafa Aktuğ ile yakın ilişkilerinden bahsederek, bu yıl KKTC ‘de Ataşe Turgay Hilmi organizasyonunda planlanan ve Covid-19 nedeniyle iptal edilen 90 kişilik orkestra turnesinin ilk fırsatta yapılabilmesi için beklemede olduklarını kaydetti. Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

YORUM YAP