Türk sigorta acentası 5 bin maske bağışladı | DieHaber.Com

SON DAKİKA

Türk sigorta acentası 5 bin maske bağışladı

Bu haber 28 Nisan 2020 - 13:56 'de eklendi ve 336 views kez görüntülendi.

ALMANYA’NIN Dortmund kentinde faaliyet gösteren İnter Sigorta Grubu’nun acentası General Agentur Emine ve Hanifi Baltacı, 5 bin koruyucu maske bağışladı.

Maskeleri Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı Ullrich sierau şahsen teslim aldı. Bağış törenine Sosyal Demokrat Parti (SPD) Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti Parlamentosu Milletvekili Volkan Baran da katıldı.

Koruyucu maskelerini itfaiye teşkilatına teslim edeceklerini belirten Ullrich Sierau, operasyonlar sırasında itfaiye erlerinin hem kendilerini hem de kurtarılan vatandaşları korunmanın önemli olduğunu söyledi.

Emine ve Hanifi Baltacı çifti, ’’Yaşadığımız ve çalıştığımız şehir olan Dortmund’a bağış yaparak tam da Ramazan ayı içinde hayırlara vesile olmak istedik. Biz bile kendi ailemize gidemiyoruz. Sevdiklerimizden maalesef uzak durarak bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Herkese sağlıklı kalın diyorum’’ diye konuştu.

Maske olayının şu anda fırsatçılığa döndüğünü belirten Volkan Baran,’’Daha en fazla 15 sent değeri olan maskeler 1 ila 5 euro arasında satılıyor. Dortmund ve ülkenin genelinde birimlerin maske ihtiyacı var. Emine ve Hanifi Baltacı, ihtiyaca tam cevap verdi maske bağışları sayesinde’’dedi.